0

Stałoogniskowe

TOKINA ATX-M 85mm F1.8 mocowanie Sony E

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 2 195,00 PLN 1 784,55 PLN netto
Producent: Tokina
EAN: 4961607634486
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Rodzaj produktu: Obiektyw fotograficzny
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 22,00 PLN
Pobranie - 25,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 


  


 


TOKINA ATX-M 85mm F1.8 FE jest pierwszym obiektywem serii ATX-M przeznaczona do pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem Sony E. Sam teleobiektyw zaprojektowany został od podstaw, charakteryzuje się ogniskową 85 mm oraz dużym otworem przysłony F1.8. Jego parametry optyczne pozwalają wykorzystać go w fotografii portretowej, zdjęć ulicznych, zbliżeń a nawet w fotografii krajobrazowej. Warto również podkreślić produkcję zgodną z licencją firmy Sony, gwarantującą pełną kompatybilność i możliwość wykorzystania najbardziej zaawansowanych funkcji aparatów tej marki.


 Główne cechy:
 

  • Prosty i wyrafinowany design oraz wysoka jakość wykonania w oparciu o anodowane, pół- satynowe wykończenie metalowej obudowy oraz układ optyczny składający się z najwyższej jakości soczewek.
  • Gładki i piękny efekt bokeh, zapewniający okrągłe punkty świetlne poza obszarem ostrości dzięki przysłonie F1.8 oraz dużej średnicy przedniego elementu optycznego.
  • Znakomita zdolność rozdzielcza od rogu do rogu dzięki 10 soczewkom, w tym jednej ze szkła typu SD.
  • Skuteczna redukcja odblasków dzięki nowej powłoce Tokina Super Low Reflection, posiadającej właściwości odpychające wodę, olej i kurz oraz zapobiegającej zaparowywaniu soczewek.
  • Ciche, szybkie i dokładne ustawianie ostrości realizowane przez silnik typu ST-M
  • Płynne i precyzyjne ręczne ustawianie ostrości dzięki metalowej obudowie i wysokiej jakości materiałom smarnym.
 

Budowa optyczna

Budowa optyczna obiektywu oparta jest na 10 soczewkach, w tym jednej SD (o niskiej dyspersji). Dzięki temu obiektyw dostarcza obraz o wysokiej rozdzielczości w całym polu widzenia, zapewnia wysoki kontrast, niskie zniekształcenia i aberracje chromatyczne. Wysokiej klasy powłoki antyrefleksyjne gwarantują ponadto naturalne odwzorowanie kolorów. Zastosowanie dużej, przedniej soczewki pozwoliło konstruktorom uzyskać bardzo małe winietowanie oraz plastyczne rozmycie tła.

AF

Tokina ATX-M 85mm F1.8 FE jest w pełni kompatybilna z autofokusem marki Sony, zapewniając doskonałą funkcjonalność i użyteczność dla fotografa. Obiektyw wspiera wszystkie tryby pracy hybrydowego układu AF zapewniając między innymi priorytet AF twarzy / oczu w czasie rzeczywistym czy tryb Eye AF. Dokładne ustawianie ostrości w trybie manualnym jest obsługiwane przez kompatybilność z funkcją MF Assist. Gdy regulacja ostrości odbywa się ręcznie poprzez obrót pierścienia ostrości na obiektywie, wyświetlacz aparatu automatycznie wyświetli powiększenie obrazu oraz skalę odległości na jaką ustawiana jest ostrość.

Korekcja elektroniczna

Ze względu na zdolność transmisji danych za pośrednictwem styków elektrycznych aparat uzyskuje niezbędne dane do automatycznego korygowania zniekształceń i aberracji chromatycznych. Korekty dokonać można również za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć.

Stabilizacja obrazu

Dzięki pełnej zgodności protokołów transmisji danych, obiektyw Tokina ATX-M 85mm F1.8 FE jest w stanie maksymalne wykorzystanie 5-wą stabilizację obrazu w aparacie, zapewniając możliwość optymalnej redukcji drgań a co za tym idzie dając możliwość swobodnego fotografowania z długimi czasami otwarcia migawki Specyfikacja techniczna:
 

Ogniskowa:

85mm

Minimalna przysłona:

F1.8

Maksymalna przysłona:

F16

Format:

Pełno-klatkowy (FF)

Konstrukcja optyczna:

10/7 (elementów/grup)

Kąt widzenia:

28,5°

Minimalna odległość ostrzenia:

0.8m

Współczynnik makro:

1:8

Ilość listków przysłony:

9

Rozmiar filtra:

72mm

Całkowita długość:

93,23mm

Maksymalna średnica:

80mm

Waga:

645g


 W zestawie:
 

- obiektyw Tokina ATX-M 85 mm f/1.8 mocowanie Sony E,

- osłona przeciwsłoneczna BH-727.

 


 W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000