0

Stałoogniskowe

TOKINA ATX-i 100mm F2.8 FF Macro mocowanie Nikon

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 860,00 PLN 1 512,20 PLN netto
Producent: Tokina
EAN: 4961607634462
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Rodzaj produktu: Obiektyw fotograficzny
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 21,00 PLN
Pobranie - 24,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-11-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Więcej czytaj tutaj.


 


 


 


Obiektyw Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MACRO to kompaktowy średni teleobiektyw makro do filmów pełnoklatkowych i lustrzanek cyfrowych. Będąc lekkim, kompaktowym, o wysokiej rozdzielczości, szybkiej przysłonie, niskim zniekształceniu, niskim spadku i pięknym miękkim bokeh, ten obiektyw jest niezwykle atrakcyjnym narzędziem do makrofotografii, portretów, krajobrazów, street artu, zdjęć komercyjnych i ogólnego zastosowania. Zostawiając zaszczytny skrót AT-X, nowo dodana została litera „i”. „i” oznacza „interaktywny”, co oznacza wzajemną komunikację między fotografem a obiektywem. Uważamy, że ta seria zapewni ścisłą więź między fotografem a obiektywem, aby uchwycić obraz widziany przez fotografa. Wygląd zewnętrzny, specyfikacje i wydajność popularnych i uznanych do tej pory obiektywów AT-X PRO zostały ponownie przemyślane z myślą o współczesnych aparatach i wprowadzone na rynek pod marką ATX-i.

 

Konstrukcja optyczna

Aby osiągnąć wyjątkową wydajność optyczną wymaganą dla obiektywu z ultraszerokokątnym zoomem podczas fotografowania i nagrywania filmów, zastosowano dwa elementy ze szkła asferycznego i dwa elementy ze szkła o bardzo niskiej dyspersji w celu zminimalizowania zniekształceń, zarządzania aberracją sferyczną i astygmatyzmem przy jednoczesnym osiągnięciu doskonałej krawędzi do rozdzielczości krawędzi i kontrastu całego obrazu. Dołożono wszelkich starań, aby kontrolować opadanie światła na wszystkich ogniskowych.

Mechanika

Przednia część obiektywu ma gwint 55 mm, który rozciąga się podczas ustawiania ostrości, ale nie obraca się. Umożliwia to stosowanie różnych filtrów, w tym polaryzatorów, do fotografowania krajobrazów lub produktów. Przełącznik ogranicznika zakresu ostrości z boku obiektywu blokuje ostrość obiektywu w zakresie makro lub poza nim, aby uniknąć nadmiernego polowania AF.Kierunek pierścienia ręcznego ustawiania ostrości jest zgodny z zastrzeżonym kierunkiem obiektywów Nikon i Canon. Uchwyt Tokina atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO Nikon F jest wyposażony w pierścień manualnej przysłony oparty na standardzie obiektywu Ai AF Nikkor D-Type *, który pozwala na używanie tego obiektywu z szeroką gamą aparatów, w tym ze starymi aparatami filmowymi Nikon.

Bokeh

Dzięki klasycznemu systemowi ustawiania ostrości w tubusie obiektyw tworzy wspaniale miękkie bokeh zarówno w tle, jak i na pierwszym planie. Ogniskowa 100 mm jest wystarczająco krótka, aby umożliwić łatwą i naturalną komunikację z modelem, tworząc poczucie komfortu i kreatywności. W połączeniu z szybką przysłoną f / 2.8 obiektyw może być używany w najróżniejszych ustawieniach fotografowania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wbudowana 9-ostrzowa przysłona tworzy piękne, prawie okrągłe podświetlenie tła do f / 5.6 z efektywnie przekraczającą podłużną aberracją chromatyczną.

Zastosowanie

Opracowaliśmy Tokina atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO nie tylko do zdjęć makro. Zmierz się z odległymi krajobrazami, używając ogniskowej 100 mm, aby uchwycić interesujący obiekt na pierwszym planie i piękną scenerię krajobrazową w tle. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o tym gatunku strzeleckim, ponieważ zapewnia imponujące odwzorowanie kolorów i wysoką rozdzielczość. Tokina atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO zawiera wszystkie niezbędne funkcje i zapewnia wszystkie główne zalety dedykowanych strzelanek makro. Obiektyw umożliwia odwzorowanie naturalnej wielkości (1: 1) z odległości 30 cm. Pozwala to fotografom zachować niewielką odległość roboczą od obiektu i nadal uzyskać imponujące powiększenie. Zachowanie pewnej odległości roboczej jest ważne podczas fotografowania łatwych do zaskoczenia obiektów, takich jak owady. Zaprojektowany dla pełnoklatkowych czujników, odpowiednik ogniskowej w lustrzance cyfrowej z matrycą APS-C zmienia się na 150 mm w aparacie Nikon i 160 mm w Canonie. Daje to zaletę fotografowania makro z powiększeniem 1,5x-1,6x większym niż aparat pełnoklatkowy. W zależności od celu i sposobu ekspresji Tokina atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO może być przydatnym sprzętem do filmowania komercyjnego z bliska * i filmowania poklatkowego dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów, jeśli nagrywasz w formacie LOG i wyjątkowej ostrości. Ze względu na doskonałe zdolności makro, stały otwór i pierścień ręcznego ustawiania ostrości (mocowanie Nikon F) Tokina atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO jest szeroko zintegrowany do przetwarzania obrazu i automatycznej kontroli w polu automatyzacji fabryki (FA). Kompaktowość i lekkość Tokiny atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO są bardzo cenione w implantologii i stomatologii estetycznej w fotografii stomatologicznej. Specyfikacja techniczna:
 

Mocowanie

Nikon

Oznaczenia

atx-i 100 mm F2,8 FF MAKRO

Ogniskowa [mm]

100

Przysłona [f/]

2.8

Budowa

9 elementów w 8 grupach

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]

30

Stabilizacja

brak

Waga [g]

525 g

Wymiary (średnica x długość) [mm]

73x98 mm


 
W zestawie:
 

- obiektyw Tokina ATX-i 100mm f/2.8 FF Macro mocowanie Nikon.

 


 W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-11-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000