0

Zmiennoogniskowe

TAMRON 15-30 f/2.8 SP Di VC USD G2 mocowanie Canon

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 4 815,00 PLN 3 914,63 PLN netto
Producent: Tamron
EAN: 4960371006574
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Rodzaj produktu: Obiektyw fotograficzny
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 24,00 PLN
Pobranie - 27,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 


  


SP 15-30 mm F/2.8 Di VC USD G2 (model A041) to nowy jasny ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy. Konstrukcja obiektywu oparta jest na modelu A012, który charakteryzował się znakomitą jakością odwzorowania i odniósł duży sukces. Zastosowanie soczewek XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) oraz kilku elementów LD (Low Dispersion) umożliwia prawie całkowitą eliminację dystorsji i poprzecznej aberracji chromatycznej - błędów odwzorowania typowych dla obiektywów szerokokątnych. Nowo opracowana powłoka antyrefleksyjna AX (Anti-reflection eXpand) w jeszcze większym stopniu redukuje efekt zjawy i flary.


Zintegrowana podwójna jednostka mikroprocesorowa (Dual-MPU) umożliwia szybkie i precyzyjne ostrzenie oraz skuteczne działanie systemu kompensacji drgań obiektywu i stabilizacji obrazu. Specjalnie zaprojektowany uchwyt na filtr w tylnej części obiektywu (tylko dla wersji przeznaczonej do aparatów Canon) ułatwia stosowanie filtrów. Konstrukcja obiektywu odporna na warunki atmosferyczne i nowa fluorowa powłoka na przedniej soczewce umożliwiają wykonywanie dobrych zdjęć i nagrań wideo nawet w najtrudniejszych warunkach.

Główne cechy:

  • Szybki, profesjonalny, pełnoklatkowy obiektyw szerokokątny z zoomem.
  • Wytrzymała i szczelna obudowa.
  • Podwójne mikroprocesory = poprawiona stabilizacja obrazu i szybszy AF.
  • Doskonała jakość optyczna; wysoka ostrość i niskie zniekształcenia przy wszystkich ustawieniach przysłony.
  • Powłoka AX przeciwdziała odbiciom światła.
  • Ulepszona powłoka fluorowa chroni przedni element soczewki.
  • Ultradźwiękowy napęd zapewnia ciche i precyzyjne ustawianie ostrości.
  • Minimalna odległość ustawiania ostrości: 28 cm.
  • Kompatybilny z konsolą Tamron Tap-in.
  • Tylny uchwyt do filtrów żelatynowych (tylko wersja Canon).
 

AF

Szybki i stabilny Podobnie jak inne obiektywy z serii Tamron G2, Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 został wyposażony w dwa mikroprocesorowe jednostki, które zapewniają znacznie szybszy autofokus i jeszcze lepszą wydajność dzięki wbudowanemu systemowi stabilizatora obrazu Tamron VC (Redukcja drgań). Ultradźwiękowy Silent Drive Engine (USD), który napędza autofokus jest nie tylko szybki i precyzyjny ale także bardzo cichy. Jest to obiektyw pierwszego wyboru jeśli zamierzasz fotografować ceremonie weselne. Kolejną cenną cechą jest krótki minimalny zakres ostrości, wynoszący tylko 28 cm w całym zakresie ogniskowych. Perfekcyjny do idealnych zbliżeń!

VC

Dzięki ulepszonemu VC obraz może być utrzymywany na tyle stabilnie aby pozwolić na zatrzymanie dłuższego czasu otwarcia migawki niż normalnie. W połączeniu z dużym otworem przysłony f/2.8 dla wszystkich ogniskowych, fotograf może wykonywać ostre zdjęcia w słabym oświetleniu bez potrzeby stosowania statywu!

Konstrukcja  

Solidna konstrukcja Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 to wyjątkowo dobrze zbudowany obiektyw, stworzony do użytku profesjonalnego. Całość została zamknięta w solidnej i szczelnej obudowie chroniącej cenną optykę i elektronikę. Ulepszona powłoka fluorowa , którą pokryty został przedni element soczewki jest jeszcze trwalsza i lepiej chroni przed zadrapaniami, zabrudzeniami, olejem i odciskami palców. Dzięki temu soczewki są łatwiejsze do czyszczenia!

Konstrukcja optyczna

Optyka bez kompromisów Zaawansowana konstrukcja optyczna Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 składa się z 18 elementów ułożonych w 13 grupach. Duży szklany element asferyczny umieszczony w przedniej części oraz dwa asferyczne elementy z tyłu gwarantują niskie zniekształcenia i wyjątkową ostrość w kadrze we wszystkich wartościach przysłony. Trzy elementy wykonane ze szkła LD (o niskiej dyspersji) zapobiegają aberracjom chromatycznym a także przyczyniają się do niesamowitej rozdzielczości tego obiektywu. Piętą achillesową dla wszystkich szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych jest duży wypukły element przedni, który tworzy wrażliwość na światło rozproszone i odbicia pochodzące ze źródeł znajdujących się na krawędziach kadru. Z tego powodu Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 ma specjalną powłokę zwaną AX (Anti-reflection eXpand), opracowaną w celu zminimalizowania oddziaływania światła peryferyjnego. Razem ze sprawnymi i cenionymi powłokami eBand i BBAR zapewnia ten sam wysoki poziom odporności na odbicia, rozproszenie światła i odblaski na całej powierzchni. Dzięki niesamowitej wydajności optycznej Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 jest naprawdę świetnym obiektywem do zdjęć krajobrazowych i architektury a także do wszelkiego rodzaju kadrów wymagających szerokiego kąta widzenia!

Kompatybilność

Kompatybilność z konsolą Tap-in Kolejnym ważnym udoskonaleniem w stosunku do poprzednika jest kompatybilność z konsolą Tamron Tap-in - niewielkim adapterem, który można podłączyć do komputera za pomocą przewodu USB. Wraz ze specjalnym oprogramowaniem Tamron konsola pozwala precyzyjnie dostroić autofokus a także wykonać przyszłe aktualizacje oprogramowania. Dodatkowym atutem jest dodanie tylnego mocowania do filtrów żelatynowych. Z przyczyn technicznych funkcja ta jest aktywna tylko z wersjami Canon.
Specyfikacja techniczna:

Ogniskowa [mm]

15-30

Maksymalne otwarcie

F/2.8

Minimalna odległość od obiektu [m]

0,28m

Maksymalny współczynnik powiększenia

01:05

Waga [g]

1110g (Canon)

Elementy grupowe

13 - 18

Kąt widzenia

110°32' - 71°35'-85°52' - 49°54'

Przysłona

9

Minimalne otwarcie

F/22

Średnica x długość [mm]

98.4mm x 145mm W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000