0

Zmiennoogniskowe

SIGMA 70-200 f/2.8 DG OS HSM Sport mocowanie Nikon

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 5 989,00 PLN 4 869,11 PLN netto
Producent: Sigma
EAN: 085126590550
Status: Towar dostępny do wyczerpania zapasów
Rodzaj produktu: Obiektyw fotograficzny
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 26,00 PLN
Pobranie - 29,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 


  


 

SIGMA 70-200/2.8 DG OS HSM Sport flagowy, jasny teleobiektyw zaprojektowany by sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom profesjonalnych fotografów. Obiektywy zmiennoogniskowe ze stałym światem F/2.8 są niezbędnym wyposażeniem wielu profesjonalnych fotografów. Zakres ogniskowych 70-200/2.8 są w szczególności wykorzystywane w takich rodzajach fotografii jak : sport, krajobraz czy portret.
Główne cechy:
 

  • Najwyższa jakość obrazu.
  • Duża mobilność.
  • Wysoka uniwersalność.
  • Wytrzymałość.
  • Kompaktowość.
 

Konstrukcja optyczna

Sigma 70-200/2.8 DG OS HSM Sport oferuje doskonałą jakość optyczną w całym zakresie ogniskowych, dzięki unikalnej konstrukcji optycznej i doskonała ergonomię  - wszystkie cechy, które są pożądane przez profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Obiektyw jest zgodny z korekcją aberracji w aparacie - dzięki dopasowaniu korekcji poziomów jasności na brzegach obrazu, dystorsji oraz aberracji chromatycznej do charakterystyki optycznej obiektywu funkcja ta pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość optyczną. W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu obiektyw został wyposażony w aż 9 elementów FLD* ( o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i jeden element SLD** ( o niskiej dyspersji ) co  zapewniają idealną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji. Obiektyw zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia w całym zakresie ogniskowych, nawet na maksymalnie otwartej przysłonie. Udało się także uzyskać niezwykle delikatny i naturalny efekt bokeh, czyniąc z tego obiektywu idealne narzędzie do zdjęć portretowych

Cała konstrukcja optyczna składa się z 24 elementów w 22 grupach.

*FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.

**SLD - szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację abercji chromatycznych

AF

Dodatkowo obiektyw został wyposażony w inteligentny system OS, który zapewnia efekt stabilizacji na poziomie 4 EV. Szybki AF, dzięki ultradźwiękowemu silnikowi HSM ze zaktualizowanym algorytmem, umożliwia błyskawiczne uchwycenie chwili. Obiektyw został wyposażony w jeszcze szybszy udoskonalany silnik ultradźwiękowy HSM. Nowy zoptymalizowany algorytm AF przyspieszył pracę AF o 30 % w porównaniu do jego poprzednika. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych co pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie kołowego filtra polaryzacyjnego. Ustawienie przełącznika w pozycję MO ( Manual Overdrive ) pozwala na ręczne ustawienie ostrości nawet gdy autofokus w aparacie działa w trybie ciągłym.

Konstrukcja

Jak każdy obiektyw z linii SPORT  pyło i bryzgoszczelna obudowa zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Obiektyw zaprojektowany z myślą o pasjonatach sportu, przyrody, spoterach  czy branży detektywistycznej. Aby zminimalizować wagę obiektywu, zachowując jednocześnie jego wytrzymałość zdecydowano się na użycie stopów magnezu, materiału który używany jest także w lotnictwie. Obiektyw  charakteryzuje się wzmocnioną odpornością pracy w kurzu, pyle i opadach atmosferycznych. Zastosowano w nim kilkanaście uszczelek w najbardziej newralgicznych miejscach łączeń co pozwala fotografom pracować niemal w każdych warunkach pogodowych.

Powłoka soczewki

Skrajne soczewki pokryto w  nowe powłoki hydrofobowe i olejoodporne firmy SIGMA które umożliwiają łatwe  wycieranie wody i zapobiegają przywieraniu olejów i tłuszczu do powierzchni, dzięki czemu utrzymanie soczewek w czystości staje się łatwiejsze. Powłoki najnowszej generacji Super Multi Layer firmy Sigma pomagają w zmniejszaniu efektu flary oraz zapewniają ostre obrazy o wysokim kontraście, nawet w warunkach pracy pod słońce.

Przysłona

Dopełnieniem  jakości obrazu jest 11-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu  generującą gładką gradację.

Stabilizacja

Zastosowano nowy system stabilizacji optycznej wsparty zaawansowanym algorytmem, który zapewnia efekt na poziomie 4 EV.
Tryb 1 -  doskonale nadaje się do ogólnego fotografowania. W tym trybie pracują wszystkie  czujniki drgań
Tryb 2  - idealny do fotografii obiektów będących  w ruchu ( śledzenie samolotu czy  biegnącego zwierzęcia ) W przypadku kadrów poziomych czy pionowych akcelerometr wykryje położenie obiektywu i odpowiednio zorganizuje pracę poszczególnych czujników Specyfikacja techniczna:
 

Ogniskowa: 

zmienna 70-200

Konstrukcja:

24 elementów w 22 grupach

Max. wartość przesłony:

22

Min. wartość przesłony:

2,8

Listki przesłony:

11 zaokrąglonych

Kąt widzenia: 

33,3° - 12,3°

Współczynnik powiększenia:

1 : 4,8

Średnica filtra:

 82 mm

Dystans minimalny: 

 120 cm

Wymiary (śr. x dł.): 

Φ94,2mm × 202.9mm

Waga:

1 805g

Mocowanie:

Nikon


 W zestawie:
 

- obiektyw Sigma 70-200 f/2.8 DG OS HSM Sport mocowanie Nikon,

- osłona przeciwsłoneczna. 


 W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000