0

Wężyki spustowe i piloty

PHOTTIX pilot radiowy Cleon II N10 do NIKON D90, D7000, D5100, D5000, D3100, D3000

ocena ocena ocena ocena ocena
Stara cena: 180,00 PLN 146,34 PLN netto
Cena promocyjna: 133,00 PLN 108,13 PLN netto
Producent: Phottix
Status: Chwilowo brak - proszę pytać
Rodzaj produktu: Wężyk spustowy, pilot do aparatu
Gwarancja: 24 mies.
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 19,00 PLN
Pobranie - 22,00 PLN
WYPRZEDAŻ - towar pełnosprawny, czyścimy magazyny
Opis produktu


 


 

 

 

Phottix Cleon II łączy w sobie funkcję pilota radiowego i wężyka spustowego. Umożliwia zdalne sterowanie aparatem z odległości nawet do 100 metrów. Pracuje na falach radiowych (częstotliwość 433 MHz), dzięki czemu aparatem można sterować z dowolnego kierunku, również za przeszkodami, ścianami, itp.

 

 

Główne cechy: 

  • Wykonywanie zdjęć z ukrycia.
  • Wykonywanie zdjęć w niedostępnych miejscach.
  • Może być wykorzystywany w makrofotografii.
  • Jednoczesne wyzwalanie dowolnej liczby aparatów (przy użyciu kilku odbiorników). 

 

Każdy model wyposażony jest w 16.000.000 kombinacji bezpiecznych kodów, bardzo odpornych na zakłócenia sygnału.  Jeden pilot może być używany z różnymi markami aparatów min. Sony, Nikon, Canon, Fuji, Kodak, Pentax, Olympus, Panasonic, etc., wystarczy tylko dokupić odpowiedni przewód.

 

Urządzenie może być również stosowane jako zwykły wężyk spustowy. Odbiornik pilota podłączany jest do aparatu przez gniazdo wężyka spustowego. Pilot komunikuje się z odbiornikiem bezprzewodowo przez fale radiowe.

 

 

Phottix Cleon II składa się z:

 

Odbiornika, który posiada przycisk wyzwalania migawki, diody informacyjne, przełącznik trybu pracy oraz przełączniki wyboru kanału pracy. Diody informują o stanie urządzenia (zielony kolor - ustawienie ostrości, czerwony - wyzwolenie migawki). Zasilany jest baterią CR2 (w komplecie). Odbiornik zamocowany na gorącej stopce aparatu może dodatkowo działać jako zwykły wężyk spustowy.

 

Nadajnika - posiada on włącznik, dwustopniowy przycisk wyzwalania migawki oraz dwukolorową diodę. Dwustopniowy przycisk działa tak jak przycisk spustu migawki w aparacie - ustawienie ostrości oraz wyzwolenie migawki. Wysuwana antenka zwiększa zasięg działania. Cztery małe przełączniki na tylnej ściance pozwalają na wybór jednego z 16 kanałów pracy.

 

 

Urządzenie posiada następujące tryby pracy:

 

Sterowanie aparatem w trybie zdjęć pojedynczych: przełącznik na odbiorniku należy ustawić w pozycji "On". Wciśnięcie przycisku na pilocie (lub odbiorniku) do połowy pozwala na ustawienie ostrości, wciśnięcie do końca powoduje wyzwolenie migawki.

Sterowanie aparatem z opóźnieniem: przełącznik na odbiorniku należy ustawić w pozycji "2s". Naciśnięcie przycisku wyzwalania migawki na pilocie (lub odbiorniku) spowoduje wyzwolenie migawki z opóźnieniem dwusekundowym. (Aparat nie musi posiadać funkcji opóźnienia.)

Sterowanie aparatem w trybie zdjęć seryjnych (aparat należy przełączyć w tryb zdjęć seryjnych): przełącznik na odbiorniku należy ustawić w pozycji "On". Wciśnięcie przycisku na pilocie (lub odbiorniku) powoduje ustawienie ostrości i rozpoczyna wykonywanie serii zdjęć. Po 3 sekundach można zwolnić przycisk, zdjęcia nadal będą wykonywane. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje przerwanie wykonywania serii zdjęć.

Sterowanie aparatem w trybie długich czasów naświetlania - BULB (aparat należy ustawić w tryb BULB): przełącznik na odbiorniku należy ustawić w pozycji "On". Wciśnięcie przycisku na pilocie (lub odbiorniku) powoduje ustawienie ostrości oraz otwarcie migawki. Po 3 sekundach można zwolnić przycisk, migawka nadal będzie otwarta. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje zamknięcie migawki. Alternatywnie ustawienie przełącznika na odbiorniku w pozycji "B" powoduje natychmiastowe otwarcie migawki i pozostawienie jej otwartej do czasu zwolnienia przełącznika.

 

 

W zestawie:

 

 - odbiornik i nadajnik,

 - przewód i baterie,

 - smycz nadgarstkowa.

 

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000