0

Stałoogniskowe

NISI 15 mm f/4 mocowanie Sony E

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 2 290,00 PLN 1 861,79 PLN netto
EAN: 6972949372125
Status: Towar dostępny - wysyłka w czasie 2-7 dni roboczych
Rodzaj produktu: Obiektyw fotograficzny
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - darmowa
Pobranie - darmowa
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-11-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Więcej czytaj tutaj.


 


 


Wielu fotografów krajobrazów i architektury doskonale zna markę NiSi. Firma ta znana jest z tego, że jest czołowym producentem filtrów najwyższej jakości dla wymagających fotografów z całego świata.  Teraz postanowiono poszerzyć jej ofertę. Nadszedł czas na zupełnie nowy ekscytujący produkt — obiektyw szerokokątny 15 mm f/4 przeznaczony do aparatów z pełną klatką.


 Główne cechy:
 

  • Doskonała jakość optyczna.
  • Dziesięć prostych listków przysłony umożliwiających uzyskanie efektu gwiazdki przy przysłonie otwartej w zakresie od f/4 do f/22.
  • Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów w 10 grupach, w tym jednego dwustronnego elementu asferycznego i dwóch elementów o wyjątkowo niskiej dyspersji.
  • Minimalna odległość ostrzenia to 0,2 m.
  • Średnica gwintu przedniego wynosi 72 mm, co umożliwia mocowanie standardowych filtrów.
 

Konstrukcja

Dzięki kompaktowej i lekkiej, bo ważącej 470 gramów konstrukcji, świetnie pasuje do aparatów bezlusterkowych. Ze względu na wyjątkową, szerokokątną perspektywę sprawdzi się świetnie przy fotografowaniu przyrody, w astrofotografii, a nawet w fotografii ulicznej, sportowej i w kreatywnej fotografii portretowej. Obudowa jest w pełni metalowa, co powoduje, że obiektyw jest wytrzymały i można bezpiecznie z niego korzystać nawet w trudnych warunkach. Pierścień ostrości wyposażono w łożysko kulkowe, które działa płynnie i umożliwia precyzyjną regulację. Zarówno z przodu, jak i z tyłu zastosowano matową farbę, aby wyeliminować odbicia i odblaski. Z przodu umieszczono gwint o średnicy 72 mm, który pasuje do standardowych filtrów okrągłych o średnicy 72 mm oraz oczywiście do popularnych uchwytów na filtry NiSi o średnicy 100 mm. Dzięki temu możesz łatwo eksperymentować i z przyjemnością wykorzystywać różne filtry.

Pole widzenia

Ten obiektyw wyróżnia się niebywałym 112-stopniowym polem widzenia, które jest szersze niż standardowy kąt widzenia w przypadku typowych obiektywów o długości ogniskowej wynoszącej 15 mm. Właściwie to odpowiada on długości ogniskowej równej 14,5 mm!

Konstrukcja optyczna

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów w 10 grupach, w tym jednego dwustronnego elementu asferycznego i dwóch elementów o wyjątkowo niskiej dyspersji zastosowanych w celu uzyskania najlepszych parametrów optycznych. Konstrukcja optyczna obiektywu umożliwiła osiągnięcie minimalnej aberracji chromatycznej oraz minimalnego zniekształcenia i winietowania. Obiektyw pokryto powłoką antyrefleksyjną, aby poprawić przepuszczalność światła i ograniczyć flary świetlne oraz światło rozproszone. Dziesięć prostych listków przysłony umożliwia uzyskanie efektu gwiazdki przy przysłonie otwartej w zakresie od f/4 do f/22, a dzięki zastosowanej konstrukcji optycznej gwiazdka jest pozbawiona odblasku. W ten sposób złamano zasadę, zgodnie z którą trzeba zastosować mały otwór przysłony, aby uzyskać efekt gwiazdki. Minimalna odległość ostrzenia to 0,2 m, dzięki czemu możesz w niezwykły sposób podkreślić blisko znajdujące się obiekty pierwszego planu. Specyfikacja techniczna:
 

Średnica

79

Łopatki przesłony

10

Rozmiar filtra (okrągły) (mm)

72

Stała ogniskowa (mm)

15

Typ ustawiania ostrości

Ręczna regulacja ostrości

Stabilizator obrazu

Nie

Długość (mm)

89

Elementy soczewki / grupy

12/10

Format pokrycia obiektywu

Pełna klatka

Mocowanie obiektywu / kamery

Sony E

Maksymalna przysłona

4

Maksymalne powiększenie (x)

0,13

Minimalna przysłona

22

Minimalna ostrość (cm)

20

Waga (g)

470


 W zestawie:
 

- obiektyw Nisi 15 mm f/4 mocowanie Sony E.

 


 W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-11-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000