0

Softboxy

MITOYA softbox hexagonalny Quick 85 cm + grid mocowanie Bowens

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 319,00 PLN 259,35 PLN netto
Producent: Mitoya
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 20,00 PLN
Pobranie - 23,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 


  


 


Softbox MITOYA Quick 85cm z gridem to wysokiej jakości softbox hexadekagonalny (szesnastokątny) o średnicy 85 cm z mocowaniem typu Bowens. Posiada system szybkiego i wygodnego montażu, który znacznie ułatwia pracę - składanie i rozkładanie softboxu trwa raptem kilka chwil! W zestawie znajdują się dwa dyfuzory - wewnętrzny i zewnętrzny - oraz grid do kierunkowania światła.


 Główne cechy:
 

  • Najwyższej jakości materiały - do zastosowań profesjonalnych.
  • Metalowy adapter z możliwością obrotu w zakresie 360°.
  • Zajmuje niewiele miejsca po złożeniu.
  • Średnica 85 cm.
  • Mocowanie Bowens.
 

Mocowanie Bowens

Softbox hexadekagonalny (szesnastokątny) 85 cm z mocowaniem typu Bowens. Posiada system szybkiego i wygodnego mocowania, które znacznie ułatwia pracę - składanie i rozkładanie softboxu trwa raptem kilka chwil! Na zewnątrz jest czarny i matowy, a jego konstrukcja ma na celu uzyskanie światła miękkiego, rozproszonego i równomiernie rozłożonego. Wewnątrz softboxu znajduje się srebrny materiał, który odbija i dodatkowo wzmacnia światło.

Dwa dyfuzory

Wyposażony został również w aż dwa dyfuzory (wewnętrzny, znajdujący się mniej więcej w połowie głębokości czaszy i zewnętrzny, mocowany na jej brzegach), co pozwala na silne rozproszenie światła. Dodatkowo wewnątrz softboxu znajdują się duże rzepy, dzięki którym jest możliwość montażu grida znajdującego się w zestawie. Mocując grid zapobiegamy rozchodzeniu się światła na boki, uzyskując mocne, ukierunkowane światło, skupione na pierwszym planie. 

Konstrukcja

Kształt softboxu określany jest hexadekagonem ze względu na specjalną konstrukcję składającą się aż z 16 drutów, dzięki której jest bardziej zbliżony do okręgu, niż softboxy oktagonalne. Posiada metalowy adapter na mocowanie typu Bowens, co pozwala na montaż do większości lamp dostępnych na rynku, między innymi Quadralite, Fomei, Jinbei, F&V, Phottix czy Profoto. Konstrukcja adaptera pozwala na swobodne obracanie softboxem w pełnym zakresie 360° . Dodatkowo został on skonstruowany w taki sposób, aby montaż i demontaż były jak najszybsze i najprostsze. Do produkcji softboxów marki MITOYA stosuje się wysokiej jakości materiały, stosowane zazwyczaj w znacznie droższych produktach.

Zastosowanie

Studyjne lampy błyskowe emitują światło dużej mocy z palników o niewielkich rozmiarach. Zazwyczaj żarnik jest blisko zewnętrznej krawędzi lampy, aby kąt świecenia lampy był możliwie najszerszy. Powoduje to z jednej strony nierównomierne rozłożenie światła, z drugiej niekontrolowane jego rozproszenie. Lampy studyjne mają zazwyczaj relatywnie dużą moc (większą od lamp systemowych). Wykorzystanie lampy studyjnej bez modyfikatorów powoduje ostro oświetlony pierwszy plan z wyraźnymi, mocno odcinającymi się cieniami. Dodatkowo światło to jest nierównomiernie rozłożone - na wprost lampy jest więcej światła, a promieniście w oddaleniu od niej coraz mniej. Odsuwanie i przysuwanie lampy powoduje tylko zmianę natężenia światła, sposób, w jaki się ono rozkłada, pozostaje bez zmian. Przy zastosowaniu softboxu światło z lampy studyjnej jest równomiernie rozłożone oraz rozproszone. Zastosowanie softboxów o różnych stosunkach boków (60×60, 70×100, oktagonalnych, heksa- i oktadekagonalnych itp.) znacznie zwiększa kontrolę nad światłem emitowanym przez lampę błyskową. Softboxy są podstawowym elementem wyposażenia studia fotograficznego. Specyfikacja techniczna:
 

Materiał

tworzywo sztuczne

Rozmiar

85cm

Typ mocowania

Bowens

Ilość dyfuzorów

2

Możliwość montażu grida

tak


 W zestawie:
 

- softbox hexadekagonalny MITOYA 85 cm,
- dyfuzor wewnętrzny,
- dyfuzor zewnętrzny,
- grid,
- futerał. W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000