0
Produkt został zapamiętany

Stałoogniskowe

IRIX Metric 150mm T3.0 Macro 1:1 mocowanie MFT

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 4 345,00 PLN 3 532,52 PLN netto
Producent: Irix
EAN: 7640172191385
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Rodzaj produktu: Obiektyw fotograficzny
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 24,00 PLN
Pobranie - 27,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 


 


 


 


 


Irix Cine 150mm T3.0 Macro 1:1 to pełnoklatkowy obiektyw filmowy gotowy do współpracy z kamerami o rozdzielczości 8K UHD. Jego układ optyczny powstał na bazie wysokiej klasy pełnoklatkowego obiektywu fotograficznego Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 Dragonfly. Na jego budowę składa się 12 soczewek umieszczonych w 9 grupach, z których cztery wykonane są ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji (HR), zaś trzy inne ze szkła niskodyspersyjnego (ED). Dzięki temu obiektyw odznacza się bardzo wysoką rozdzielczością, praktycznie wyeliminowaną aberracją chromatyczną i niewidoczną dystorsją na poziomie zaledwie 0,1%. Pisząc o układzie optycznym nie można także pominąć wewnętrznego systemu ogniskowania. Dzięki niemu obiektyw charakteryzuje się bardzo małym efektem “oddychania” i lepszą kontrolą aberracji optycznych w całym zakresie ostrości.


 Główne cechy:
 

 • Odpowiedni do filmowania w rozdzielczości Ultra HD 8K.
 • Niewidoczna aberracja chromatyczna i ultra-niska dystorsja 0,1%.
 • Kompatybilny z różnymi mechanizmami follow-focus.
 • Uszczelniona konstrukcja przygotowana na każdą pogodę.
 • Przednia średnica w standardzie 95mm.
 • Przedni gwint filtrowy w rozmiarze 86x1.0mm.
 • Magnetyczny System Mocowania akcesoriów.
 • Demontowalna i odwracalna osłona przeciwsłoneczna.
 • Maksymalna skala powiększenia makro 1:1. ujednolicone pozycje pierścieni zębatych.
 • Skala ostrości dostępna w jednostkach metrycznych i imperialnych.
 • Przednia średnica w standardzie 95mm.
 • Zbliżona waga.
 • Oznaczenia grawerowane laserowo i wypełnione farbą UV.
 • Uszczelniona konstrukcja.
 • Dołączona w zestawie i demontowalna stopka stabilizująca z gwintem ¼”.
 • Magnetyczny system mocowania akcesoriów MMS.


  

Konstrukcja

Wiemy, jak ważna z punktu widzenia operatora kamery jest konstrukcja mechaniczna obiektywu. Dlatego szczególną wagę przyłożyliśmy do uzyskania doskonałej ergonomii obsługi i wysokiej precyzji działania mechanizmów. Cichy i płynny obrót pierścienia ostrości zawdzięcza stworzonemu od podstaw mechanizmowi pozycjonowania soczewek MST. Mechanizm ten w połączeniu z uszczelnioną obudową ma zapewnić trwałe i bezawaryjne działanie obiektywu w rozmaitych warunkach atmosferycznych i intensywnej eksploatacji. Zwiększony do 270 stopni kąt obrotu pierścienia sprawia, że nastawianie ostrości w bliskich odległościach jest równie łatwe i dokładne jak dla dalszych planów. Dla wygody użytkowania, obiektyw dostępny będzie w wersji z metryczną oraz imperialną skalą odległości. Równie duża uwaga została poświęcona mechanizmowi przysłony, której jedenaście zaokrąglonych listków zapewnia estetyczne rozmycie punktowych źródeł światła i znacząco opóźnia powstawanie zjawiska dyfrakcji podczas filmowania z dużymi wartościami przysłony. Jasność obiektywu regulowana jest płynnie w zakresie T3.0 do T32, a kąt obrotu pierścienia przysłon wynosi 75 stopni. rix Cine 150mm T3.0 Macro 1:1 to wszechstronne narzędzie w rękach filmowca, dlatego został przygotowany do pracy w rozmaitych warunkach atmosferycznych. We wszystkich newralgicznych miejscach obiektywu zastosowano gumowe uszczelki oraz inne rozwiązania, które stanowią barierę dla kurzu, pyłu oraz przypadkowych zachlapań. Tak uszczelniona konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo zarówno układu optycznego jak i kamery. Wiemy, jak ważna dla filmowców jest kompatybilność obiektywów filmowych z obecnie stosowanymi akcesoriami filmowymi. Dlatego pomimo wprowadzonych innowacji dołożyliśmy wszelkich starań, aby obiektywy Irix linii Cine posiadały przednią średnicę w standardzie 95mm, wspólny rozstaw zębatek follow focus oraz zunifikowany kąty obrotu pierścieni i zbliżoną do siebie wagę. Wyposażyliśmy je także w demontowalną stopkę z gwintem 1/4", która stabilizuje obiektyw m.in. podczas korzystania z napędów follow focus i która w zależności od potrzeb może być zamocowana w dolnej lub górnej części obiektywu.

Ergonomia

Jedną z najistotniejszych cech obiektywu Irix Cine 150mm T3.0 Macro 1:1 jest dopracowana ergonomia obsługi, która od początku musiała uwzględniać możliwość zarówno ręcznego jak i mechanicznego sterowania ostrością i przysłoną. Boczne krawędzie pierścieni zębatych zostały osłonięte obudową obiektywu, co pozwoliło uzyskać większą powierzchnię dla do ręcznego operowania pierścieniami. By zachować pełną kompatybilność z napędami follow focus, wprowadzone zostało innowacyjne rozwiązanie w postaci obrotowego pierścienia adaptacyjnego systemu follow focus. Oznaczenia na obiektywie wykonane zostały techniką laserową i pokryte farbą UV, co zapewnia im trwałość oraz odpowiednią czytelność w warunkach słabego oświetlenia.

System magnetyczny

Ponadprzeciętna funkcjonalność oraz innowacyjne rozwiązania to cecha wyróżniająca produkty marki Irix. Aby nie zawieść oczekiwań entuzjastów marki Irix stworzyliśmy unikalny system magnetycznego mocowania akcesoriów MMS. System ten pozwala na szybkie i łatwe zamocowanie do obiektywu oraz dedykowanych akcesoriów. Pierwszym elementem systemu MMS jest osłona przeciwsłoneczna. Zaprojektowaliśmy ją z myślą o filmowcach, którzy pracując w terenie potrzebują ochrony dla układu optycznego przed uszkodzeniami i bocznym światłem ale nie korzystają z akcesoriów typu matte box. Specyfikacja techniczna:
 

Pole obrazowe

pełna klatka (43.3 mm)

Ogniskowa

150 mm

Zakres przysłon (T)

T3.0 ~ T32

Liczba listków przysłony

11

Minimalny dystans ostrzenia

0,35 m (13.78”)

Pierścień ostrości

 kąt obrotu 270°

standard

0.8 M

skala odległości

metryczna

Pierścień przysłon

 kąt obrotu 75°

standard

0.8 M

liczba zębów

110

Kąt widzenia (w poziomie)

pełna klatka 13,7°

Super-35mm 1.39x

9,6°

APS-C 1.53x

APS-C 1.62x

8,5°

MFT 2.0x

6,6°

Przedni gwint filtrowy

86 x 1.0 mm

Średnica mocowania akcesoriów

95 mm

Wymiary (Dł x Śr)

159 x 97 mm

Waga

1160 g


 W zestawie:
 

- obiektyw Irix Cine 150mm T3.0 Macro 1:1 MFT,

- osłona przeciwsłoneczna,

- dekiel przedni,

- dekiel tylny,

- stopka z gwintem ¼”.

 


 W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-05-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000