0

Kontrola i kalibracja obiektywów

O możliwych problemach działania systemu AF piszemy tutaj.

Accord Foto oferuje kilka wariantów kontroli i kalibracji obiektywów oraz korpusów.


 

1. Sprawdzenie zamówionego obiektywu w ramach Programu Bezpieczne Zakupy.

 

Program Bezpieczne Zakupy skierowany jest do Klientów kupujących obiektywy w Accord Foto i polega na kontroli zamówionego sprzętu przed wysyłką. Celem jest sprawdzenie dwóch podstawowych parametrów decydujących o jakości uzyskiwanych zdjęć: celności systemu AF i optycznej ostrości podstawowej. Testowane obiektywy sprawdzane są przy pomocy korpusów wzorcowych z prawidłowo skalibrowanym systemem AF. Gwarantuje to w 100% poprawną pracę obiektywu z korpusem Klienta, o ile nie posiada on wady systemu AF. Klient otrzymuje pisemne potwierdzenie przeprowadzonej kontroli. W ramach Programu nie wykonujemy testów porównawczych, nie archiwizujemy zdjęć testowych.

 

Szukaj w sklepie obiektywów z takim oznaczeniem:

 

 

 Na życzenie Klienta sprawdzamy także przed wysyłką obiektywy i korpusy nie objęte programem.

Więcej czytaj tutaj.


 

2. Sprawdzenie używanego obiektywu Klienta w zakresie analogicznym do Programu Bezpieczne Zakupy.

 

Celem jest sprawdzenie dwóch podstawowych parametrów decydujących o jakości uzyskiwanych zdjęć: celności systemu AF i optycznej ostrości podstawowej. Testowane obiektywy sprawdzane są przy pomocy korpusów wzorcowych Accord Foto z prawidłowo skalibrowanym systemem AF, lub przy pomocy korpusu Klienta. Nie wykonujemy testów porównawczych, nie archiwizujemy zdjęć testowych.  Klient dostarcza i odbiera sprzęt na własny koszt osobiście, lub wysyłkowo. Przed wysłaniem prosimy skontaktować się z naszymi handlowcami.


 

3. Test szczegółowy obiektywu z korpusem wzorcowym Accord Foto.

 

Celem testu jest ocena jakości obiektywu Klienta we współpracy ze wzorcowym (prawidłowo skalibrowanym) korpusem. Ewentualne błędy w działaniu świadczą wówczas jednoznacznie o usterkach obiektywu. Potwierdzenie prawidłowej pracy obiektywu daje gwarancję dobrej współpracy ze wszystkimi innymi korpusami prawidłowo skalibrowanymi. Przeprowadzane testy opierają się na subiektywnej ocenie podstawowych parametrów optycznych i prawidłowej pracy systemu AF obiektywu. Analizowane są: celność i powtarzalność AF, ostrość i optyczna ostrość podstawowa, symetria osiowa. Klient otrzymuje pisemne potwierdzenie wykonanej kontroli z opisem analizowanych parametrów. Nie wykonujemy testów porównawczych, nie archiwizujemy zdjęć testowych.  Klient dostarcza i odbiera sprzęt na własny koszt osobiście, lub wysyłkowo. Przed wysłaniem prosimy skontaktować się z naszymi handlowcami.

 

Przykładowy protokół z testu zobacz tutaj.


 

4. Mikrokalibracja korpusu do obiektywu Klienta.

 

Mikrokalibracja ma za zadanie poprawić współpracę między korpusem i obiektywem poprzez dopasowanie korpusu do konkretnego obiektywu. Nie wpływa to jednak na ustawienia samego obiektywu, więc nie gwarantuje automatycznie prawidłowej współpracy tego samego obiektywu z innymi korpusami. Przy dużym błędzie systemu AF korpusu, lub obiektywu, szczególnie dla obiektywów zmiennoogniskowych, mikrokalibracja może okazać się niewystarczająca i wymagana będzie interwencja serwisu. Klient otrzymuje pisemne potwierdzenie wykonanej regulacji. Nie wykonujemy testów porównawczych, nie archiwizujemy zdjęć testowych.  Klient dostarcza i odbiera sprzęt na własny koszt osobiście, lub wysyłkowo. Przed wysłaniem sprzętu prosimy skontaktować się z naszymi handlowcami.


 

5. Kalibracja obiektywów Tamron serii G2, oraz Sigma serii Art, Sports i Contemporary do korpusu Klienta.

 

Usługa polega na poprawie celności systemu AF poprzez precyzyjną, wielopunktową kalibrację centralnego pola AF wybranych obiektywów Sigma, oraz Tamron do korpusu Klienta. Procedura rozpoczyna się od  aktualizacji oprogramowania firmware obiektywu do najnowszej wersji i wyzerowania ewentualnych wcześniejszych ustawień AF (powrót do ustawień fabrycznych). Następnie wykonywana jest kalibracja, która polega na kontroli i dostrojeniu min. 4 punktów pomiarowych AF dla obiektywów stałoogniskowych i min. 16 punktów pomiarowych AF dla obiektywów zmiennoogniskowych. Przeprowadzona kalibracja dopasowuje bardzo precyzyjnie obiektyw do konkretnego korpusu. Nie gwarantuje jednak automatycznie poprawnej pracy tego obiektywu z innym korpusem szczególnie przy dużych zmianach nastaw systemu AF w stosunku do ustawień fabrycznych (zerowych). Klient otrzymuje pisemne potwierdzenie wykonanej kalibracji. Dostarcza i odbiera sprzęt na własny koszt osobiście, lub wysyłkowo. Nie wykonujemy testów porównawczych, nie archiwizujemy zdjęć testowych. Przed wysłaniem sprzętu prosimy skontaktować się z naszymi handlowcami.

 
 Cennik proponowanych usług przedstawiamy w tabeli poniżej.


 

Lp.

Rodzaj usługi

Koszt usługi dla obiektywów

Rodzaj obiektywów objętych usługą

Rabaty na usługi dla obiektywów zakupionych w Accord Foto

Stałoogniskowych

Zmiennoogniskowych

1

Kontrola przed wysyłką  obiektywu z korpusem wzorcowym  Accord Foto w ramach Programu Bezpieczne Zakupy

Usługa bezpłatna

Usługa bezpłatna

Wszystkie obiektywy objęte Programem, pozostałe na życzenie Klienta po uzgodnieniu z Accord Foto

Usługa bezpłatna

2

Kontrola używanego obiektywu Klienta w zakresie jak dla  Programu Bezpieczne Zakupy

19 zł

39 zł

Wszystkie obiektywy  mocowanie Canon, Nikon, Pentax dla korpusów Accord Foto, oraz inne systemy dla korpusu Klienta

30%

3

Test szczegółowy obiektywu z korpusem wzorcowym Accord Foto, lub Klienta

39 zł

59 zł

Wszystkie obiektywy  mocowanie Canon, Nikon, Pentax dla korpusów Accord Foto, oraz inne systemy dla korpusu Klienta

30%

4

Mikrokalibracja korpusu Klienta do wybranego obiektywu

29 zł

49 zł

Wszystkie obiektywy z korpusem Klienta wyposażonym w mikrokalibrację

30%

5

Kalibracja obiektywów Tamron G2 i Sigma serii Art, Sports, oraz Contemporary do korpusu Klienta

79 zł

159 zł

Obiektywy Tamron i Sigma przystosowane do kalibracji

30%Uwaga!

Wykonanie usługi nr 2,3,4 i 5 wymaga pozostawienia sprzętu na kilka godzin. Ze względu na dużą pracochłonność i precyzję działań nie ma możliwości przeprowadzić jej na poczekaniu. Prosimy przed przyjazdem wstępnie uzgadniać terminy z naszymi handlowcami.

Wszystko o kalibracji obiektywów i korpusów znajdziesz tutaj:

 

- Gwarancja Ostrości Obiektywów - Program Bezpieczne Zakupy

- Jak testujemy obiektywy w ramach Programu Bezpieczne Zakupy?

- Kontrola i kalibracja obiektywów 

wrzesień 2015

 

 

Czytaj pozostałe Informacje.


Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000