0

Pentax K-01 oraz Pentax DA 40 mm f/2,8

  

 

 

  !     Zobacz Kartę wyrobu w naszym sklepie

 

 

Firma Pentax Ricoh Company zaprezentowała aparat Pentax K-01 oraz dedykowany do niego obiektyw smc PENTAX-DA 40 mm f/2.8 XS. Producent informuje, że nowe produkty zaprojektował Marc Newson, jeden z najbardziej znanych projektantów. Aparat wyposażono w bagnet Pentax K oraz 16.2-megapikselową matrycę CMOS APS-C, znaną z Pentaxa K-5 i Nikona D7000.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aparat PENTAX K-01 charakteryzuje się prostymi liniami, co podnosi jego wizualną atrakcyjność jak i wpływa na łatwość użytkowania. Oryginalnie zaprojektowane przyciski i dźwignie precyzyjnie rozmieszczone zostały na korpusie aparatu. Dodatkowo - celem ułatwienia obsługi - dwa przyciski zostały wyróżnione kolorami: czerwony - do zapisu wideo i zielony - przycisk funkcyjny. Pokrętło wyboru trybu oraz główny włącznik wykonane zostały z wysokiej jakości stopu aluminium. Grip aparatu, pokrywa slotu karty pamięci oraz pokrywa pozostałych złączy otoczone zostały mocną ochronną gumową warstwą.

 

PENTAX K-01 wyposażono w sensor CMOS o wymiarach 23,7 mm na 15,7 mm i rozdzielczości 16,28 mln pikseli. Duża matryca zapewnia również szybkie sczytywanie danych obrazowych. PENATX K-01 ma także nowy procesor obrazowy ”PRIME M”. Aparat zaopatrzony został również w szeroki zakres czułości od ISO100 do ISO12800 z możliwością rozszerzenia do ISO25600.

 

Możliwość wymiany obiektywów jest niewątpliwie ogromnym atutem wśród aparatów bezlusterkowych. Dlatego też PENTAX K-01 zaprojektowany został tak, aby wykorzystać swój największy atut czyli bagnet K. Od tej pory możemy mówić o pierwszym bezlusterkowcu, do którego wykorzystać można całą ofertę istniejących obiektywów, włącznie z obiektywami z czasów analogowych.

 

PENTAX K-01 posiada możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Do dyspozycji mamy kodek H.264 oraz wybór prędkości zapisu (30, 25 lub 24 klatek na sekundę). Do szybkiego uruchamiania nagrywania dedykowany jest czerwony przycisk umieszczony na korpusie aparatu. Dźwięk zapisuje się domyślnie w systemie stereo. Dla urozmaicenia możemy nagrywać filmy z użyciem ciekawych filtrów kolorystycznych (Custom images) jak i wykorzystać funkcję filmu poklatkowego. Aparat zaopatrzono w gniazdo HDMI typu C oraz dodatkowe gniazdo do mikrofonu zewnętrznego.

 

Tryb zdjęć HDR (High Dynamic Range), pozwala na uzyskanie jednego zdjęcia o bardzo szerokim zakresem dynamiki z trzech klatek. Dzięki przypisaniu tej funkcji do pokrętła wyboru trybów uzyskujemy natychmiastowy dostęp do tej funkcji. Do dyspozycji mamy również trzystopniową zmianę ekspozycji oraz poziom efektu z automatyczną korektą.

 

Funkcja Custom Image pozwala użytkownikowi wybrać najbardziej odpowiednie ustawienie w zależności od obiektu lub sceny. Dostępnych jest 11 trybów a wśród nich: tryb krosowania czy Bleach Bypass - do tworzenia dramatycznych efektów wizualnych, do wykorzystania również w filmach. K-01 posiada również 19 charakterystycznych filtrów cyfrowych - w tym np. miniaturę. Dzięki tym narzędziom użytkownik może jeszcze bardziej kreatywne i twórczo korzystać z możliwości aparatu.

 

PENTAX K-01 w trybie zdjęć seryjnych wykonuje fotografie w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę. Należy dodać, iż bezlusterkowa konstrukcja umożliwiła zaprojektowanie mechanizmu wykonywania tego typu zdjęć nieporównywalnie cichszego w porównaniu do lustrzanek.

 

W aparacie K-01 zastosowano 3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 921.000 punktów. Pozwala on na wygodny podgląd zdjęć nawet pod kątem 170 stopni w poziomie i w pionie.

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Pentax K-01 zaopatrzony został w system stabilizacji matrycy zintegrowany z korpusem, dzięki temu można wykonać nieporuszone zdjęcie w gorszych warunkach oświetleniowych czy za pośrednictwem obiektywu Tele. Ten innowacyjny system umożliwia współpracę z prawie wszystkimi obiektywami wyprodukowanymi przez markę Pentax.

 

Po ustawieniu pokrętła funkcyjnego na AUTO aparat automatycznie - w zależności od zastanej sytuacji - dobiera jeden z 9 programów automatycznych. Użytkownik nie musi koncentrować swojej uwagi na doborze parametrów zdjęcia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kadr a aparat sam dobierze wszystkie parametry. Dodatkowo mamy do dyspozycji 19 gotowych scen tematycznych, wyświetlanych za pomocą ikon na monitorze LCD.

 

 

  !     Zobacz Kartę wyrobu w naszym sklepie

 

 

 

luty 2012

          Czytaj pozostałe Aktualności.

 


Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000