0

Szukasz okazji?

Jeżeli w poszukiwaniu najlepszej oferty cenowej znalazłeś super okazję, to przed zakupem upewnij się:

 

 

 

Czy firma istnieje realnie?

 

Firma, która nie podaje swego adresu i telefonu stacjonarnego, korzysta wyłącznie z telefonu komórkowego na kartę, komunikatorów Skype lub GG i zdecydowanie wyklucza odbiór osobisty sprzętu, nie powinna wzbudzać Twojego zaufania.

 

Czy oferowany sprzęt jest nowy?

 

Niektóre oferty - szczególnie te drastycznie odbiegające od średniej ceny rynkowej -  są możliwe, ponieważ sprzęt pochodzi zwykle ze zwrotów lub wyprzedaży sieci marketów. Może być to sprzęt demonstracyjny, naprawiany, lub częściowo niesprawny. Jest istotnie tańszy, ale nie spełnia wymogów sprzętu nowego.

 

Czy kupujesz zestaw fabryczny?

 

Zdarzają się oferty sprzętu zdekompletowanego. Możesz przykładowo kupić obiektyw bez osłony tulipanowej, która standardowo jest w komplecie, aparat bez karty pamięci dołączanej przez producenta itd.

 

Czy Firma udziela gwarancji producenta?

 

Sprzęt znanych producentów pochodzący z oficjalnej dystrybucji na Polskę posiada gwarancję producenta, pozwalającą na bezpłatne naprawianie i regulację sprzętu w firmowych punktach serwisowych. Gwarantuje to najwyższą jakość usług, firmową aparaturę pomiarową i najnowsze oprogramowanie. Gwarancje udzielane na sprzęt sprowadzany do Polski poza oficjalną dystrybucją (często nienaturalnie długie) zapewniają w najlepszym  przypadku wymianę sprzętu na nowy (o ile firma będzie jeszcze istnieć i zechce uwzględnić reklamację). O żadnych regulacjach sprzętu (np. dopasowanie obiektywu do korpusu lustrzanki) nie ma wówczas mowy. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej w przypadku importowanego sprzętu przeznaczonego na rynki amerykańskie i azjatyckie. Jego naprawa w serwisach europejskich jest praktycznie niemożliwa. Mogą zdarzyć się także produkty podrobione, udające oryginały, lecz nie spełniające norm producenckich i konsumenckich. Więcej czytaj w dziale Gwarancja.

 

Czy firma wystawia dowody zakupu?

 

Legalnie działająca firma wystawia do każdego zakupu paragon fiskalny lub fakturę. Bez tych dokumentów gwarancja producenta jest nieważna.

 

Czy oferowana cena jest ceną brutto?

 

Zdarza się, że proponowana cena jest ceną netto. Zamiast paragonu fiskalnego lub faktury VAT Klient otrzymuje dowód zakupu z zagranicznego sklepu lub hurtowni skąd towar został przywieziony. Nie płaci wówczas podatku VAT, ale dokument taki nie jest w Polsce traktowany jako dowód zakupu i nie może być podstawą do otrzymania gwarancji producenta. Jeśli w takiej firmie poprosisz o paragon lub fakturę, cena dziwnym trafem zwiększa się o 22%, czyli o podatek VAT.

 

Czy wystawiony towar jest realnie do kupienia?

 

Często firmy proponują nienaturalnie niskie ceny, aby zapewnić sobie dobre pozycjonowanie (pierwsze miejsca) na funkcjonujących w Internecie porównywarkach cen. Ma to zachęcić klienta do odwiedzenia sklepu i sprawdzenia tej "super oferty”. Najczęściej towar taki nie jest realnie do kupienia (oficjalnie są to chwilowe braki na magazynie) lub firma żąda przedpłaty i proponuje bardzo długi okres oczekiwania.

 

Czy w ofercie podano wszystkie koszty?

 

Często sprzedający podaje atrakcyjną ceną zakupu rekompensując sobie różnicę w zawyżonej cenie przesyłki. Dotyczy to szczególnie drobnych towarów o niewielkiej wartości. Zanim zakupisz produkt zorientuj się, ile tak naprawdę za wszystko zapłacisz.

 

 

 

 

Jeżeli możesz pozytywnie odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania to znaczy, że dobrze trafiłeś.

 

Życzymy udanych zakupów.

 

Czytaj pozostałe Informacje.


Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000