0

Sigma prezentuje nowe obiektywy

Sigma APO 50-500 f/4.5-6.3 DG OS HSM

 

 

 

 

 

 

Najnowszy obiektyw pokrywa zakres od standardowych 50 mm do bardzo potężnego zbliżenia przy 500 mm. Funkcja optycznej stabilizacji obrazu OS (Optical Stabilizer) pozwala na korzystanie z czasów migawki o 4 kroki dłuższych, niż było to możliwe do tej pory. Ponieważ kompensacja wstrząsów jest widoczna w wizjerze, fotografujący może z łatwością upewnić się, że obiekt nie będzie poruszony.  

Cztery soczewki SLD (Special Low Dispertion) zapewniają doskonałą korekcję aberracji chromatycznych. Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i "duszki", zapewniając wysoką jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw ten posiada maksymalną skalę odwzorowania 1:3.1 (dla ogniskowej 200 mm), co czyni go idealnym do fotografii macro.

Obiektyw został wyposażony w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF, jak również ręczne "podostrzenie" w trybie AF.

Po podłączeniu opcjonalnych konwerterów x1.4 EX DG lub x2.0 EX DG otrzymamy obiektyw o imponującym zakresie ogniskowych 70-700 f/6.3-8 MF lub 100-1000 mm F9-12.6 MF. Do obiektywu dołączona jest tulipanowa osłona przeciwsłoneczna, chroniąca przed bocznym światłem.  Średnica filtrów wynosi 95 mm, a do obiektywu dodawana jest w zestawie przejściówka na 86 mm, możliwa do wykorzystania z lustrzankami cyfrowymi o matrycy APS-C.

 

 

Sigma APO 50-500 f/4.5-6.3 DG OS HSM

Specyfikacja techniczna (dla mocowania Sigma)

Konstrukcja:

22 elemntów w 16 grupach

Kąt widzenia:

46.8-5.0 stopni

Listki przesłony:

9 (zaokrąglona przysłona)

Max. wartość przesłony:

f/22

Dystans minimalny:

50-180 cm (od matrycy aparatu)

Maks. powiększenie macro:

1:3,1 (f=200 mm)

Średnica filtrów:

95 mm

Osłona przeciwsłoneczna:

LH1030-01

Wymiary:

104.4 x 219 mm

Waga:

1,970 g

Dostępne wersje mocowań:

SIGMA, SONY(D), NIKON(D), PENTAX, CANON

 

 

 

Sigma APO 70-200 f/2.8 EX DG OS HSM

 

 

 

 

 

 

Funkcja optycznej stabilizacji obrazu najnowszej Sigmy OS (Optical Stabilizer) pozwala na korzystanie z czasów migawki o 4 kroki dłuższych niż było to możliwe dotychczas. Ponieważ kompensacja wstrząsów jest widoczna w wizjerze, fotografujący może z łatwością upewnić się, że obiekt nie będzie poruszony.

 

Obiektyw Sigma 70-200 f/2.8 EX DG OS HSM wyposażony został w dwie, nowego rodzaju soczewki FLD ("F" Low Dispersion), których zachowanie jest zbliżone do fluorytu oraz trzy soczewki SLD (Special Low Dispersion), zapewniające korekcję wszelkiego rodzaju aberracji. Wysoka jakość obrazu zapewniona jest dla całego zakresu ogniskowych już od przysłony F2.8. Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i "duszki". Obiektyw został wyposażony w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF, jak również ręczne "podostrzenie" w trybie AF.

 

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 140 cm w całym zakresie ogniskowych, uzyskując przy tym maksymalną skalę odwzorowania 1:8. Zaokrąglona 9 listkowa przysłona zapewnia atrakcyjne rozmycie obszarów znajdujących się poza głębią ostrości. Razem z obiektywem dołączona jest tulipanowa osłona przeciwsłoneczna oraz unikatowy adapter, wydłużający osłonę, jeśli korzystamy z lustrzanek o matrycy APS-C. 

 

 

Sigma APO 70-200 f/2.8 EX DG OS HSM

Specyfikacja techniczna (dla mocowania Sigma)

Konstrukcja:

22 elementów w 17 grupach

Kąt widzenia:

34.3-12.3 stopni

Listki przesłony:

9 (zaokrąglona przysłona)

Max. wartość przesłony:

f/22

Dystans minimalny:

140 cm (od matrycy aparatu)

Maks. powiększenie macro:

1:8

Średnica filtrów:

77 mm

Osłona przeciwsłoneczna:

LH850-02

Wymiary:

86.4 mm×197.6 mm

Waga:

b.d.

Dostępne wersje mocowań:

SIGMA, SONY(D), NIKON(D), PENTAX, CANON

 

 

 

 

 

Sigma 85 f/1.4 EX DG HSM

 

 

 

 

 

Sigma 85 f/1.4 EX DG HSM to wyjątkowo jasny, portretowy obiektyw stałoogniskowy. Jest to już drugi, po uznanym i wielokrotnie nagradzanym modelu 50 f/1.4 EX DG HSM, stałoogniskowy obiektyw z serii DG ze światłem f/1.4, o doskonałej jakości obrazu.

 

Dzięki swojej ogniskowej oraz bardzo dużej przysłonie f/1.4 idealnie nadaje się do portretów, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Jedna soczewka SLD (Special Low Dispersion) oraz jedna wykonana w technologii "Glass Mold" bardzo skutecznie niwelują wszelkiego rodzaju aberracje, zapewniając doskonałą jakość obrazu już od przysłony f/1.4.

 

Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i "duszki" nawet podczas fotografowania pod światło. Obiektyw został wyposażony w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF, jak również możliwość ręcznego "podostrzenia" w trybie AF. Dystans minimalny układu ostrości wynosi 85 cm, uzyskując przy tym maksymalną skalę odwzorowania 1:8.6.  Zaokrąglona 9 listkowa przysłona zapewnia bardzo atrakcyjne rozmycie obszarów znajdujących się poza głębią ostrości.

 

Razem z obiektywem dołączona jest tulipanowa osłona przeciwsłoneczna oraz unikatowy adapter wydłużający osłonę, jeśli korzystamy z lustrzanek o matrycy APS-C. Dzięki temu blokowanie niepożądanych, bocznych promieni słonecznych jest jeszcze bardziej skuteczne).

 

 

Sigma 85 f/1.4 EX DG HSM

Specyfikacja techniczna (dla mocowania Sigma)

Konstrukcja:

11 elementów w 8 grupach

Kąt widzenia:

28.6 stopni

Listki przesłony:

9 (zaokrąglona przysłona)

Maks. wartość przesłony:

f/16

Dystans minimalny:

85 cm (od matrycy aparatu)

Max. powiększenie macro:

1:8.6

Średnica filtrów:

77 mm

Osłona przeciwsłoneczna:

b.d.

Wymiary:

84.7 x 87.6 mm

Waga:

b.d.

Dostępne wersje mocowań:

SIGMA, SONY(D), NIKON(D), PENTAX, CANON

 

 

 

 

Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM

 

 

 

 

 

 

Ten jasny obiektyw standardowy, zaprojektowany został wyłącznie pod matryce APS-C i wyposażony jest w skuteczny system stabilizacji obrazu.

 

Ten nowy, kompaktowy obiektyw o długości zaledwie 91.8 mm oferuje szeroki kąt widzenia od ogniskowej 17 mm, gwarantując przy tym stałą maksymalną przysłonę f/2.8 w całym zakresie ogniskowych, co czyni z niego idealne narzędzie do wielu rodzajów fotografii, jak: portret, krajobraz czy architektura. Funkcja optycznej stabilizacji obrazu OS (Optical Stabilizer) pozwala na korzystanie z czasów migawki o 4 kroki dłuższych, niż było to możliwe dotychczas, a ponieważ kompensacja wstrząsów jest widoczna w wizjerze, fotografujący może z łatwością upewnić się, że obiekt nie będzie poruszony.

 

Dwie nowego rodzaju soczewki FLD ("F" Low Dispersion), których zachowanie jest zbliżone do fluorytu, oraz dwa elementy wykonane w technologii "Glass Mold" i jedna hybrydowa soczewka sferyczna, zapewniają idealną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji. Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i "duszki" przy fotografowaniu pod słońce. Obiektyw zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia w całym zakresie ogniskowych, nawet na maksymalnie otwartej przysłonie.

 

Najnowszy obiektyw Sigmy wyposażony został w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 28cm* w całym zakresie ogniskowych, co daje skalę odwzorowania macro 1:5. Zaokrąglona 7 listkowa przysłona zapewnia atrakcyjne rozmycie obszarów znajdujących się poza głębią ostrości. System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie tulipanowej osłony przeciwsłonecznej oraz połowowego filtra polaryzacyjnego.

 

 

 

SIGMA 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM 

Specyfikacja techniczna (dla mocowania Sigma)

Konstrukcja:

17 elementów w 13 grupach

Kąt widzenia:

72.4-27.9 stopni

Listki przesłony:

7 (zaokrąglona przysłona)

Max. wartość przesłony:

f/22

Dystans minimalny:

28 cm (od matrycy aparatu)

Maks. powiększenie macro:

1:5

Średnica filtrów:

77 mm

Osłona przeciwsłoneczna:

tulipanowa (LH825-03)

Wymiary:

83.5 x 91.8 mm  

Waga:

545 g.

 

 

 

 

Sigma 8-16 f/4.5-5.6 DC HSM

 

 

 

 

 

 

Jest to pierwszy na świecie ultra-szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, z minimalną ogniskową 8 mm.

 

Sigma jako absolutny lider w dziedzinie zmiennoogniskowych obiektywów ultra-szerokokątnych jako pierwsza na świecie w 1979 roku zaprezentowała zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny (zoom). Była to konstrukcja 21-35 f/3.5-4.2.  Na przestrzeni lat Japoński producent niebywale rozwinął tę technologię,  prezentując  tak klasyczne i wielokrotnie nagradzane już konstrukcje, jak: Sigma 12-24 f/4.5-5.6 EX DG ASP HSM oraz dedykowane do cyfrowego obrazowania w standardzie matrycy APS-C: Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM oraz Sigma 10-20 f/3.5 EX DC HSM.

 

Nowy obiektyw Sigma 8-16 f/4.5-5.6 DC HSM zaprojektowany został zgodnie ze standardem APS-C, dając  unikalnie szeroki kąt widzenia 121.2 stopni* wśród obiektywów typu zoom. Cztery, nowego rodzaju soczewki FLD ("F" Low Dispersion), których zachowanie jest zbliżone do fluorytu, bardzo dobrze niwelują aberracje chromatyczne. Dodatkowo, konstrukcja nowego obiektywu charakteryzuje się jedną hybrydową soczewką asferyczną i dwoma, wykonanymi w technologii "Glass Mold", które zapewniają doskonałą korekcję dystorsji i astygmatyzmu.

 

Włączając w to system wewnętrznego ostrzenia, obiektyw wytwarza wysokiej jakości zdjęcia w całym zakresie ogniskowych. Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i "duszki", które często są problem w tego typu obiektywach, zapewniając przy tym wysoki kontrast w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw został wyposażony w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF, jak również ręczne "podostrzenie" w trybie AF.

 

Minimalna odległość ostrzenia w całym zakresie ogniskowych wynosi 24cm** i pozwala na podkreślenie fotografowanego obiektu poprzez duże zakrzywienia perspektywy. Cała konstrukcja obiektywu jest zwarta w niewielkich rozmiarach o długości 105.7 mm i  maksymalnej szerokości 75 mm.

 

 

 

Sigma 8-16 f/4.5-5.6 DC HSM

Specyfikacja techniczna (dla mocowania Sigma)

Konstrukcja:

15 elementów w 11 grupach

Kąt widzenia:

114.5-75.7 stopni

Listki przesłony:

7


  • W Twoim koszyku
  • Brak produktów
Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000