0

Twój Doradca w wyborze aparatu
Dla początkujących fotoamatorów, którzy czują się nieco zagubieni w ofercie aparatów cyfrowych, przygotowaliśmy materiał, który pozwoli dokonać lepszego wyboru.

 

Kompakt czy lustrzanka?

 

Wybór pomiędzy nimi to pierwsza strategiczna decyzja, jaką musisz podjąć. Szerzej piszemy o tym w artykule Kompakt czy lustrzanka. Jeżeli nie czujesz się zawodowcem, nie będziesz robił zdjęć w dużym formacie, to proponujemy rozważyć zakup aparatu kompaktowego. Jeśli natomiast zależy Ci na najwyższej jakości zdjęć i postanowiłeś wybrać lustrzankę to pamiętaj, że z wyborem określonej marki związane jest wejście w system danego producenta. Dotyczy to przede wszystkim obiektywów, lamp błyskowych, dodatkowych akcesoriów, ale także oprogramowania, np. do stosowanego formatu zdjęć RAW.

 

 

Jak wybrać aparat kompaktowy?

 

W naszym sklepie kompakty podzielone są na następujące kategorie:

 

1.       Kieszonkowe - to wszystkie modele o wyjątkowo małej i płaskiej obudowie, bardzo lekkie, możliwe do schowania w kieszeni lub małej torebce. Cechują się najczęściej typowymi parametrami klasy średniej.

2.       Standardowe - to aparaty o klasycznej budowie i wielkości, typowych parametrach technicznych dla klasy średniej, mieszczące się w średniej torbie na kompakty. Najczęściej są to aparaty w najlepszej ofercie cenowej.

3.       Zaawansowane - to kategoria dużych i bardzo dużych aparatów o wyglądzie i ciężarze zbliżonym do lustrzanek, wyposażonych w zaawansowane funkcje i najwyższe możliwości techniczne, mieszczące się w dużych pokrowcach lub torbach. Kategoria ta jest pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych najbardziej zbliżona do lustrzanek. Aparaty te mają z reguły rozszerzone możliwości poprzez współpracę z zewnętrzną lampą błyskową, mocowanie do statywu itd.

4.       Megazoomy - to grupa aparatów kompaktowych wyposażonych w obiektyw o dużym zoomie optycznym (10x lub więcej). Są to najczęściej aparaty o średnich parametrach technicznych, nieco większe od standardowych, czasem wielkości aparatów zaawansowanych, w których główny nacisk położono na duży zakres zoomu.

 

 

Pomyśl do jakich celów chcesz kupić aparat i wybierz jedną z podanych kategorii. Jeśli nie masz wyraźnych preferencji zacznij od kategorii Standardowe. Możesz wybrać coś odpowiedniego dla siebie przeglądając ofertę wg: producenta, ceny lub nazwy. W dolnej części strony z opisem danego modelu znajdziesz także proponowane do niego akcesoria i dodatki oraz inne aparaty mieszczące się w podobnym przedziale cenowym, dla porównania również z innych kategorii.

 

 

 

Jak wybrać lustrzankę?

 

W naszym sklepie lustrzanki podzielone zostały na następujące kategorie:

 

1.       Standardowe - to wszystkie modele skierowane do amatorów, wyposażone w matryce o niepełnej klatce standardu APS-C lub 4/3. Są to aparaty w najlepszej ofercie cenowej.

2.       Zaawansowane - to grupa aparatów skierowanych do ambitnych hobbystów i półprofesjonalistów, wyposażonych w matryce jak kategoria standard, lecz o podwyższonych walorach użytkowych i eksploatacyjnych - metalowe korpusy, uszczelnienia, większa trwałość migawki, lepsza ergonomia obsługi itd.

3.       Profesjonalne - to wybrane modele o najwyższych parametrach technicznych i eksploatacyjnych, wyposażone w matryce formatu APS-C lub pełnej klatki. Ze względu na swoją cenę - dedykowane głównie dla zawodowców lub bardzo wymagających hobbystów.

 

Ofertę możesz przeglądać wg: producenta, ceny lub nazwy. W dolnej części strony z opisem danego modelu lustrzanki znajdziesz także proponowane do niej akcesoria i dodatki oraz inne aparaty mieszczące się w podobnym przedziale cenowym.

 

 

 

W każdej sprawie możesz także do nas napisać lub zadzwonić: biuro@accord-foto.pl; tel. (0-17) 779 87 68; tel. kom. 790 526 352;  Skype: Accord-foto; GG: 543585.

 

 

W  Twój Doradca - cz.2  spróbujemy wspólnie wybrać aparat kompaktowy, natomiast  Twój Doradca cz.3  pomoże Ci wybrać aparat kompaktowy dla hobbysty.

 

 

Zobacz także:

Bezlusterkowce - nowe trendy, czy chwilowa moda?

 

 

Wiesław Kasprzyk

www.accord-foto.pl

biuro@accord-foto.pl

 

październik 2007/ marzec 2012

 

 

  

Czytaj pozostałe Pierwsze kroki.

 

 


Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000