0

Nikon D5000 i obiektyw 10-24

W kwietniu 2009 Nikon przedstawił dwa nowe produkty.

 

 Nikon D5000


   !     Zobacz Kartę wyrobu

 

 

Aparat cyfrowy  Nikon D5000 dzięki obrotowemu monitorowi o przekątnej 2,7 cala, pozwala na wygodne fotografowanie w najróżniejszych sytuacjach zdjęciowych, nawet ponad głowami tłumu na koncercie czy z poziomu ziemi. Ponadto, aby uchronić monitor przed zarysowaniami, można obrócić go w stronę korpusu. Wykorzystana w aparacie funkcja D-Movie służy do rejestracji filmów z dźwiękiem w wysokiej rozdzielczości z prędkością 24 klatek na sekundę. Dzięki wbudowanemu w aparacie gniazdu HDMI nakręcone filmy można oglądać w najnowszych telewizorach.

Nikon D5000 ułatwia robienie wysokiej jakości zdjęć dzięki szeregowi funkcji, jak system rozpoznawania scenerii i detekcji twarzy czy Aktywny D-Lighting (rozjaśniający niedoświetlone lub prześwietlone partie obrazu). Wśród 19-tu programów tematycznych znalazły się takie jak: Portret zwierzęcy, Blask świec, Kwiaty, Barwy jesieni, Żywność, Sylwetka, Rozjaśnienie i Przyciemnienie.

Retusz wykonanych zdjęć możliwy jest już na poziomie aparatu, bez konieczności połączenia z komputerem. W poszerzonym menu tej funkcji dostępny jest m. in. Filtr zmiękczający, który może być stosowany do obszaru twarzy lub całego kadru, Filtr korekcji perspektywy pozwalający korygować zbieżność linii, przydatny przede wszystkim przy fotografowaniu architektury. Każda edycja wykonywana jest na kopii zdjęcia, podczas gdy oryginalne pozostaje niezmienione. Ponadto, by ułatwić obróbkę i przeglądanie fotografii, aparat może wyświetlać je pojedynczo lub w seriach maksymalnie po 72, porządkować według daty i godziny wykonania oraz pokazywać histogram powiększonego fragmentu zdjęcia, co ułatwia skorygowanie ekspozycji.

W modelu D5000 zastosowano mechanizm przetwarzania obrazu Nikon EXPEED, który zapewnia doskonałą jakość obrazu, szeroki zakres tonalny oraz wierne oddanie kolorów. Premierowy aparat został wyposażony w szybki i precyzyjny system 11-punktowego autofokusa oraz wytrzymałą i wydajną migawkę. Posiada wbudowaną lampę błyskową, która włącza się automatycznie w sytuacji niewystarczającego oświetlenia. Cechuje go ergonomiczny i lekki korpus, który dzięki wygodnemu uchwytowi dobrze leży w dłoni.

 

  

 AF-S DX NIKKOR 10-24 f/3.5-4.5G ED

 

   !     Zobacz Kartę wyrobu

 

 

Razem z lustrzanką D500, 14 kwietnia br. zadebiutował również ultraszerokokątny obiektyw Nikona formatu DX - NIKKOR AF-S DX 10-24 f/3,5-4,5G ED (odpowiednik 15-36 mm w formacie FX/35 mm). Nowy obiektyw wyposażony został w silnik SWM zapewniający płynne i ciche działanie autofokusa. Przeznaczony jest do fotografowania scen wymagających szerokiego ujęcia, takich jak krajobrazy, architektura czy małe pomieszczenia. Najnowszy NIKKOR zaprojektowany został z myślą o modelach Nikon D300 i D90, lecz współdziała także z pozostałymi lustrzankami cyfrowymi średniej klasy. Jego niewielki pierścieniowy silnik SWM pozwala na korzystanie z autofokusa we współpracy z aparatami bez wbudowanego silnika, np. Nikonem D40 czy Nikon D60.

Nowy obiektyw cechuje lekki korpus i wykończenie typowe dla obiektywów NIKKOR, które gwarantuje ich wytrzymałość. W układzie optycznym zastosowano elementy ze szkła ED i soczewki sferyczne charakteryzujące się dużą dokładnością odwzorowania obrazu, czego efektem jest wysoki poziom rozdzielczości i kontrastu zdjęć przy ograniczeniu aberracji chromatycznej do minimum.

Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania długość tubusa nie zmienia się w trakcie ustawiania ostrości, co zwiększa wytrzymałość konstrukcji i umożliwia mocowanie do obiektywu ciężkich akcesoriów. NIKKOR AF-S DX 10-24 f/3,5-4,5G ED udostępnia dwa tryby ustawiania ostrości: M (manualny) i M/A (autofokus z priorytetem regulacji manualnej) pozwalający na precyzyjne korygowanie ostrości bez odrywania wzroku od wizjera.

 

Czytaj pozostałe Aktualności.


Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000