0

Gwarancja ostrości obiektywów - Program Bezpieczne Zakupy

Sprawdzenie zamówionego sprzętu w ramach Programu Bezpieczne Zakupy jest bezpłatne.

 

 

 

 

 

 

 

Gwarancja Ostrości Obiektywów - Program Bezpieczne Zakupy funkcjonuje w Accord Foto od roku 2008. Kierowany jest głównie do użytkownikach korpusów i obiektywów lustrzanek cyfrowych. Jest jednym z kilku wariantów Kontroli i Kalibracji obiektywów oferowanych przez Accord Foto.

 

Dla wygody naszych Klientów każdy zamówiony egzemplarz objęty Programem jest sprawdzany przed wysłaniem. W przypadku obiektywów wykonujemy serię zdjęć testowych pod kątem prawidłowego działania systemu AF, oraz kontroli ostrości podstawowej, zaś w przypadku korpusów dodatkowo kilkanaście zdjęć studyjnych, pozwalających na ogólną ocenę prawidłowości działania wszystkich jego elementów.  

 

Zobacz także: Jak testujemy obiektywy w ramach Programu Bezpieczne Zakupy

 

 

Na stronie z opisem wyrobu objętego Programem znajdziesz jedną z poniższych informacji:

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Programu możesz skorzystać również wtedy, gdy wybrany przez Ciebie sprzęt nie jest nim objęty w sposób automatyczny. W tym przypadku w czasie składania zamówienia w rubryce "Uwagi" wpisz: "Proszę o sprawdzenie”. Wstępne sprawdzenie przed wysyłką dotyczy korpusów i obiektywów marek wymienionych poniżej:

- Canon

- Nikon

- Pentax

- Samsung

- Sony

oraz obiektywów producentów niezależnych:

- Carl Zeiss

- Tamron

- Sigma

- Tokina

- Falcon

- Samyang

 

 

 

 

Kilka ważnych informacji o Programie Bezpieczne Zakupy.

 

 

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że sprawdzony przez nas pod kątem ewentualnego błędu FF/BF obiektyw będzie działał poprawnie również z innymi korpusami pod warunkiem, że będą one prawidłowo skalibrowane, ponieważ błąd systemu AF może być, jak wiadomo, spowodowany zarówno przez obiektyw, jak też przez korpus. To samo zastrzeżenie dotyczy oczywiście zamawianych korpusów. Sprawdzony przez nas przy pomocy obiektywu wzorcowego egzemplarz będzie działał poprawnie także z innymi obiektywami, o ile będą one skalibrowane prawidłowo. Więcej o tym problemie możesz przeczytać w naszym artykule tutaj.

 

Czy wstępne sprawdzanie obiektywu lub korpusu ma w takim razie sens? Oczywiście, ponieważ wg naszych wieloletnich obserwacji wynika, że w 99 przypadkach na 100 wysyłane obiektywy działają poprawnie także z korpusami naszych Klientów. W najgorszym przypadku możesz w ciągu 14 dni od daty zakupu oddać obiektyw, zamienić go na inny lub wysłać obiektyw wraz z Twoim korpusem do serwisu w celu dopasowania obiektywu do korpusu lub odwrotnie.

 

Problem jest całkowicie wyeliminowany w przypadku zakupionych u nas ZESTAWÓW składających się przykładowo z korpusu, dobranych specjalnie obiektywów, lampy błyskowej, torby itp. W takim przypadku gwarantujemy nie tylko pełną kompatybilność oferowanego sprzętu, ale także prawidłową współpracę konkretnych egzemplarzy wchodzących w skład zestawu.

 

 

Uwaga!

 

Naszym celem jest sprawdzenie przed wysłaniem do Klienta prawidłowości działania zakupionego sprzętu, a nie ocena jego możliwości technicznych co oznacza, że w ramach Programu Bezpieczne Zakupy nie wykonujemy testów porównawczych aparatów ani obiektywów, nie archiwizujemy i nie wysyłamy do Klientów wykonywanych zdjęć.  Prosimy nie zwracać się do nas z podobnymi prośbami, ponieważ z oczywistych względów nie jesteśmy w stanie podjąć się takich działań.  

 

 

Wszystko o kalibracji obiektywów i korpusów znajdziesz tutaj:

 

- Gwarancja Ostrości Obiektywów - Program Bezpieczne Zakupy

- Jak testujemy obiektywy w ramach Programu Bezpieczne Zakupy?

- Kontrola i kalibracja obiektywów

 

 

Klientom, którzy chcą szerzej poznać kupowany sprzęt, polecamy cykl naszych artykułów:

 

- Pierwsze kroki

- Dla dociekliwych

- Testy/Opinie 

 

a w szczególności:

 

- BF i FF cz.1 - problemy obiektywów lustrzanek

- BF i FF cz.2 - nieco głębiej o głębi ostrości

- BF i FF cz.3 - wnioski praktyczne

 

oraz przejrzenie specjalistycznych serwisów poświęconych fotografii, np.:

 

- www.optyczne.pl

- www.fotopolis.pl

- www.foto.recenzja.pl

- www.recenzje.net.pl

- www.dpreview.com

- www.steves-digicams.com

- www.imaging-resource.com

- www.popphoto.com

- www.alatest.co.uk

- www.photozone.de

 

i wiele, wiele innych.

 

 

marzec 2008 / marzec 2011 / wrzesień 2012/wrzesień 2015

Czytaj pozostałe Informacje.

 


Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000