0

Zestawy

FOTOPRO statyw X-go Chameleon z głowicą kulową FPH-52Q - szaro-brązowy

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 379,00 PLN 308,13 PLN netto
Producent: Fotopro
EAN: 6944326363460
Status: Chwilowo brak - proszę pytać
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 20,00 PLN
Pobranie - 23,00 PLN
Opis produktu


W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-11-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Więcej czytaj tutaj.


 


 


 


Seria statywów Fotopro X-go Chameleon została zaprojektowana z myślą o fotografach wymagających sprzętu o najwyższej jakości oraz funkcjonalności, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów i mobilności. To idealny wybór dla podróżników i fotografów krajobrazowych, używających lżejszych lustrzanek lub bezlusterkowców.
 
 

Kompaktowy i Funkcjonalny

X-go Chameleon to solidny, aluminiowy statyw wyposażony w głowicę kulową oraz funkcję monopodu, a zarazem „mniejszy brat” trójnoga z serii Fotopro X-go Predator. Maksymalna wysokość robocza statywu z zainstalowaną głowicą wynosi 157,5 cm. Jednocześnie dzięki możliwości odwrotnego złożenia  X-go Chameleon ma niewielkie rozmiary transportowe – jedynie 43 cm. Statyw posiada trójstopniowy system nachylenia nóg, które składają się z czterech sekcji. Poszczególne sekcje blokowane są za pomocną wygodnego w użyciu systemu obrotowych zacisków o nazwie T-Lock. Nogi statywu zakończone są kolcami, na które założyć można załączone w zestawie gumowe, antypoślizgowe końcówki.  Takie rozwiązanie zapewnia najlepszą przyczepność niezależnie od podłoża. Statyw X-go Chameleon wyposażony został w kolumnę centralną z funkcją odwrotnego mocowania. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w makrofotografii lub podczas wykonywania ujęć z tak zwanej „żabiej perspektywy”. Gwint na spodzie kolumny pozwala zainstalować na niej jeszcze jedną głowicę lub hak, na którym można powiesić dodatkowe obciążenie poprawiające stabilność statywu. Przed przypadkowym opuszczeniem kolumny chroni podwójny system zabezpieczeń. Na trójnogu można zamontować dowolną głowicę z gwintem montażowym 3/8" lub 1/4" (aby zmienić gwint należy przełożyć śrubę za pomocą załączonego w zestawie klucza).

Głowica kulowa

Statywy z linii X-go Chameleon wyposażone zostały w głowicę kulową FPH-52Q z płytką szybkiego montażu w standardzie Arca Swiss. Głowica posiada zestaw trzech poziomnic, ułatwiających wypoziomowanie aparatu oraz blokadę szybkozłączki, zapobiegającą przypadkowemu wypięciu zamontowanego na niej sprzętu. FPH-52Q posiada dwa precyzyjne i płynnie działające pokrętła. Jedno z nich służy do blokady i regulacji siły zacisku kuli, drugie natomiast blokuje ruch obrotowej podstawy głowicy, która dodatkowo posiada naniesioną 360° skalę ułatwiającą panoramowanie. Głowicę, przed przypadkowym odkręceniem od statywu, zabezpiecza śruba, dokręcana za pomocą dołączonego do zestawu klucza.

Funkcja monopodu

Chameleon to nie tylko statyw. Kryje w sobie również funkcję monopodu.  Po odkręceniu jednej z nóg oraz kolumny centralnej otrzymujemy w pełni użyteczny monopod o wysokości 155,5 cm, z wygodnym gumowym uchwytem.

Design

Spośród innych statywów dostępnych na rynku Chameleon wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością wykonania i funkcjonalnością, ale również atrakcyjnym i oryginalnym wyglądem.

Konstrukcja

Przemyślana konstrukcja, najwyższej jakości materiały oraz precyzja wykonania sprawiają, że produkt będzie służył przez lata. Dodatkowo wszystkie statywy firmy Fotopro objęte są sześcioletnią gwarancją! Statywy Fotopro z serii X-go Chameleon to doskonały wybór dla profesjonalistów oraz zaawansowanych amatorów fotografii oczekujących najwyższej jakości wykonania oraz dużej mobilności. Specyfikacja techniczna:
 

model:

X-go Chameleon

kolor:

szaro-brązowy

materiał wykonania:

aluminium

maksymalne obciążenie:

15 kg

waga:

1,295 kg

maksymalna wysokość robocza z wysuniętą kolumną centralną:

148,5 cm

maksymalna wysokość robocza z opuszczoną kolumną centralną:

121 cm

minimalna wysokość robocza:

34 cm

wysokość w pozycji transportowej:

43 cm

ilość sekcji nóg:

4

typ blokady nóg:

T-LOCK

wysuwana kolumna centralna z możliwością odwrotnego montażu:

tak

mocowanie głowicy:

za pomocą śruby 3/8” lub 1/4"

antypoślizgowe nakładki na stopki statywu

tak

kolce, hak

tak

maksymalna wysokość monopodu:

122,5 cm (155,5 cm – po rozszerzeniu o kolumnę centralną)

minimalna wysokość:

40 cm

waga:

0,345 kg (0,475 kg – po rozszerzeniu o kolumnę centralną)

maksymalne obciążenie:

5 kg

głowica:

FPH-52Q

typ głowicy: 

kulowa

kolor:

zielony

materiał wykonania:

aluminium

maksymalne obciążenie:

8 kg

waga:

0,31 kg

wysokość:

9 cm

średnica podstawy:

43 mm

średnica kuli:

30 mm

płytka szybkiego montażu w standardzie Arca-Swiss o wymiarach:

4,2 x 5 cm

otwór pod gwint statywowy

3/8”

maksymalne obciążenie:

8 kg

trzy poziomnice:

tak

dwa pokrętła blokady:

tak

podziałka kątowa

tak


 
W zestawie:
 

- statyw Fotopro X-go Chameleon (szaro-brązowy) z funkcją monopodu,

- głowica kulowa Fotopro FPH-52Q z płytką szybkiego montażu w standardzie Arca-Swiss,

- komplet zapasowych, gumowych końcówek antypoślizgowych,

- pokrowiec z paskiem naramiennym,

- zestaw kluczy,

- hak. 


 W trosce o zdrowie naszych Klientów i pracowników z dniem 01-11-2020 wprowadzamy w Accord Foto nowe, bezpieczne zasady sprzedaży dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Więcej czytaj tutaj.
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000