0

Uchwyty stabilizujące do aparatów kamer i smartfon

FEIYU TECH a2000 Kit Case Gimbal ręczny stabilizator do aparatów VDSLR

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 339,00 PLN 1 088,62 PLN netto
Producent: FeiyuTech
Status: Towar dostępny - wysyłka priorytetowa 24 h
Rodzaj produktu: Uchwyt stabilizujący
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 21,00 PLN
Pobranie - 24,00 PLN
Opis produktu

 

FeiyuTech a2000 Kit Case to rozbudowany zestaw zawierający profesjonalny trzyosiowy gimbal z dwoma uchwytami zamknięty w praktycznej walizce. Stabilizator zaprojektowany jest do współpracy z bezlusterkowcami i lustrzankami cyfrowymi. Gimbal umożliwia nadanie kinowego wyglądu filmom, poprzez  uzyskanie płynnych i pozbawionych drgań ujęć. Jest on następcą znanego i cenionego stabilizatora FeiyuTech MG V2. Znajdująca się w komplecie wzmacniana walizka zapewnia bezpieczeństwo podczas podróży i transportu oraz chroni urządzenie przed pyłem, deszczem i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

Zastosowanie

 

FeiyuTech a2000 wyposażony został w zaawansowane, bezszczotkowe silniczki o dużym momencie obrotowym. Podzespoły najnowszej generacji, w połączeniu z ulepszonym algorytmem sterującym pozwoliły na zwiększenie udźwigu urządzenia do 2500 g. Umożliwia to wykorzystanie większości profesjonalnych bezlusterkowców oraz lustrzanek cyfrowych wyposażonych w jasne obiektywy, a nawet zoomy. Nieograniczony zakres obrotu wszystkich osi urządzenia zapewnia dużą swobodę działania. FeiyuTech a2000 wykonany został z najwyższej jakości stopu aluminium, gwarantującego wymaganą sztywność, przy zachowaniu niskiej wagi.

 

Konstrukcja

 

W gimbalu zastosowane zostały rozwiązania mające na celu przyspieszenie procesu wyważania związanego ze zmianą obiektywu lub aparatu. Stabilizator otrzymał szybkozłączkę do aparatu kompatybilną z głowicami statywowymi w standardzie Manfrotto 501, a jego ramiona wyposażone zostały w system umożliwiający szybkie, bez narzędziowe ustawienie środka ciężkości. Wyeliminowano także konieczność ręcznego ustawiania mocy silników - gimbal zrobi to automatycznie podczas inicjalizacji. Składana konstrukcja urządzania sprawia, że jest ono łatwe w transporcie i magazynowaniu. Mocowania statywowe żeńskie 1/4", rozmieszczone na uchwytach, pozwalają na montaż dodatkowych akcesoriów takich jak lampy, mikrofony lub monitory. Mocowania umożliwiają także instalację gimbala na różnego typu statywach i mocowaniach. Uchwyty pełnią jednocześnie rolę paneli sterujących oraz zasobników na akumulatory gimbala. Sylikonowe wykończenie rączek, ergonomiczne rozłożenie przycisków funkcyjnych oraz umiejscowienie joysticków zapewnia komfort użytkowania oraz pełną kontrolę nad pracą urządzenia.

 

Modułowa budowa

Modułowa budowa urządzania umożliwia konfigurowanie i rozbudowywanie stabilizatora o dodatkowe akcesoria i uchwyty. W zestawie w wersji Kit znajdują się dwa uchwyty do gimbala. Lekki i szybki w użyciu uchwyt jednoręczny, idealny do krótkich nagrań w trakcie podróży oraz uchwyt w wersji dwuręcznej, umożliwiający uzyskanie płynniejszych, bardziej naturalnych ruchów, idealny podczas wielogodzinnej pracy na planie zdjęciowym.

Joystick

 

Ustawienie aparatu w pożądanej pozycji umożliwia czterokierunkowy joystick. Stabilizator oferuje także funkcje obrotu o 180 stopni (horyzontalnie w osi "Pan") oraz resetu – wypoziomowania. Przełączanie pomiędzy trybami pracy jest intuicyjne. Odbywa się za pomocą dwóch łatwo dostępnych przycisków funkcyjnych. Wbudowany w urządzenie moduł Bluetooth daje możliwość zdalnej kontroli także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Feiyu ON. O wybranym trybie oraz poziomie naładowania akumulatorów informuje LED-owy wskaźnik. Po podłączeniu aparatu do stabilizatora za pomocą kabelka spustowego możliwe jest także sterowanie migawką aparatu z poziomu uchwytu gimbala.

 

Tryby pracy

 

a2000 oferuje trzy tryby pracy, w których aparat skierowany jest nieruchomo w jedną stronę lub płynnie podąża za ruchem operatora. Nowy udoskonalony algorytm czuwa nad płynnością ujęć, dostosowując parametry pracy urządzenia do miejsca i pozycji, w której został zamocowany.

Tryby pracy:

Tryb panoramowania - płynne podążanie za ruchem operatora na osi "pan" – osie "tilt" i "roll" zablokowane.

Tryb śledzenia - płynne podążanie za ruchem operatora na osiach "tilt" i "pan" – oś "roll" zablokowana.

Tryb blokady - wszystkie osie zablokowane – kamera utrzymuje stałe położenie i kierunek.

 

Ustawienia kierunku

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja ręcznego ustawienia kierunku, w którym zwrócony jest obiektyw oraz funkcja autopanoramy. Funkcje te umożliwiają zaprogramowanie automatycznego ruchu aparatu, pozwalając na tworzenie niezwykle ciekawych panoramowań oraz dynamicznych filmów poklatkowych.

Zasilanie

Stabilizator zasilany jest dwoma akumulatorami o pojemności 2200 mAh. W zestawie znajdują się cztery akumulatory (dwa komplety), umożliwiające pracę urządzenia do dwunastu godzin oraz liczne akcesoria.

Walizka FeiyuTech

 

Dostarczana wraz z gimbalem usztywniana walizka FeyiuTech zwiększa komfort użytkowania gimbala oraz pozwala na zachowanie ergonomii i porządku pracy. Specjalnie wyprofilowane wycięcia wykonane są z pianki amortyzującej wstrząsy. W razie potrzeby wkład piankowy można wyjąć, a przestrzeń załadunkową wykorzystać do transportu lub przechowywania innych przedmiotów. Dzieląca walizkę na pół przegroda gwarantuje utrzymanie akcesoriów na swoim miejscu i zminimalizowanie ryzyka ich zagubienia. Dodatkowo, zapinana na suwak siateczkowa kieszeń pozwala na przechowywanie najdrobniejszych elementów i zapobiega rozsypaniu się ich po walizce. Pewny chwyt podczas transportu zapewnia pokryta gumą rączka.

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna:

 

waga

1100 g z uchwytem jednoręcznym (bez akcesoriów), 1700 g z uchwytem dwuręcznym (bez akcesoriów)

udźwig

do 2500 g

zakres obrotu na wszystkich osiach

360°

zasilanie

2 akumulatory IMR 18650

waga walizki

1175 g

wymiary walizki

46 x 26 x 12 cm

tryby pracy

3 tryby pracy i dodatkowe funkcje

sterowanie

3 przyciskami i joystickiem oraz zdalne poprzez moduł Bluetooth

 

 

W zestawie:

 

- gimbal a2000,

- wzmacniana walizka FeiyuTech do gimbala a2000 z uchwytem dwuręcznym,

- uchwyt jednoręczny,

- uchwyt dwuręczny,

- płytka szybkiego montażu w standardzie Manffroto 501,

- 4 akumulatory IMR 18650,

- ładowarka do akumulatorów,

- kabel micro USB – USB,

- kabel spustowy (do aparatów Sony),

- kabel spustowy (do aparatów Canon),

- kabel spustowy (do aparatów Panasonic),

- statyw v2,

- adapter montażowy z mocowania statywowego 1/4” – sanki lampy błyskowej.

 

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000