0

Do grafiki

EIZO monitor CS2420 czarny + ColorNavgator, gwar. 5 lat PRZESYŁKA GRATIS - RATY 0%

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 3 249,00 PLN 2 641,46 PLN netto
Producent: Eizo
EAN: 4995047048091
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Rodzaj produktu: Monitor komputerowy
Gwarancja: 5 lat
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 23,00 PLN
Pobranie - 26,00 PLN
Opis produktu


  

 

Model CS2420 został stworzony dla fotografów i grafików (hobbystów-amatorów, jak również profesjonalistów). Wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje sprzętowe i programowe, jakich wymaga się od monitora graficznego, m.in. szeroką paletę barw, jednolitą jasność oraz oprogramowanie do kalibracji (program ColorNavigator 6, kompatybilny z systemami Mac i Windows oraz współpracujący z wieloma kalibratorami).

 

 

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

 

ColorEdge CS2420 posiada wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

 

 

Autorski układ ASIC

 

Wszystkie modele z serii ColorEdge są wyposażone w układ typu ASIC, stworzony przez EIZO specjalnie do zastosowań graficznych. Stosuje on własne algorytmy do precyzyjnego przetwarzania kolorów, aby uzyskać płynne przejścia między odcieniami.

 

 

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

 

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

 

 

Bogactwo złączy sygnałowych

 

Monitor wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-I, które umożliwiają połączenie z różnymi rodzajami kart graficznych. Wejście HDMI pozwala też na bezpośrednie podłączenie cyfrowego aparatu. Ponadto dostępne są 2 porty USB (upstream), pozwalające na jednoczesne podłączenie 2 komputerów, dzięki czemu nie ma potrzeby przepinania kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

 

 

Równomierna jasność i kolory dzięki technologii DUE

 

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CS2420 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

 

 

Funkcjonalny design

 

ColorEdge CS2420 ma dyskretne ramki o 39% cieńsze niż poprzedni model CS, które nie rozpraszają użytkownika i pomagają skupić wzrok na ekranie.

 

Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu monitora znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

 

Z tyłu monitora znajduje się wygodna rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce.

Monitor wyposażono w trzy łatwo dostępne porty USB 3.0, w tym jeden port do ładowania urządzeń takich jak smartfon.

 

 

Podświetlenie LED – obraz bez migotania

 

Podświetlenie LED zmniejsza zużycie energii podczas wykonywania standardowych operacji do zaledwie 26 W. Podczas korzystania z monitora przy niskim poziomie jasności ColorEdge CS2420 stosuje technologię modulacji jasności, aby zapewnić wyświetlanie obrazu bez migotania i dzięki temu ograniczyć zmęczenie oczu.

 

 

Konwersja I/P

 

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.

 

 

Elastyczna stopka

 

Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

 

 

Kaptur do trybu portretowego i pejzażowego (opcja)

 

Z większości kapturów można korzystać tylko w trybie pejzażowym, ale kaptur ten został zaprojektowany w taki sposób, że można z niego korzystać również w trybie portretowym.

 

 

5-letnia gwarancja

 

Model CS2420 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

 

 

ColorNavigator 6

 

Oprogramowanie do kalibracji dołączane do większości monitorów graficznych jest zazwyczaj zapewniane przez niezależnego producenta i ma ograniczoną kompatybilność z systemami operacyjnymi oraz urządzeniami do kalibracji. Czasami takie oprogramowanie daje możliwość stworzenia zaledwie jednego lub dwóch profilów, co może być uciążliwe dla użytkowników, którzy pracują w kilku przestrzeniach kolorów lub wykonują w tym samym czasie kilka zadań wymagających różnych ustawień.

 

Do modelu ColorEdge CS2420 dołączono autorskie oprogramowanie do kalibracji o nazwie ColorNavigator 6. ColorNavigator został stworzony przez EIZO, dzięki czemu jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac, Windows i Linux, a także współpracuje z szeroki wyborem urządzeń do pomiarów, takich jak X-Rite czy DataColor. Dla uproszczenia pracy w programie wprowadzono predefiniowane ustawienia docelowe dla fotografii, projektowania stron i drukowania. Zaawansowani użytkownicy mogą sami wprowadzać wartości jasności, punktu bieli oraz krzywej gamma, aby tworzyć własne profile docelowe. Kalibracja zajmuje tylko kilka minut.

 

ColorNavigator 6 oferuje również kilka zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar bieli papieru do drukowania, który gwarantuje lepsze dopasowanie kolorów, oraz zatwierdzanie profilu, dzięki któremu można zweryfikować efekty kalibracji.

 

 

Ekran wolny od świecących pikseli

 

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

 

 

EIZO moitor CS2420 – specyfikacja techniczna:

 

Liczba kolorów

DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów; DVI: 16,77 milionów z palety 278 bilionów

Kąty widzenia (pion/poziom)

178°, 178°

Rekomendowana jasność do kalibracji

120 cd/m² lub mniej

Jasność

350 cd/m² 

Kontrast

1000:01:00

Czas reakcji (typowy)

15 ms (Gray-to-gray)

Odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB

99%

Zarządzanie energią

Power Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a i DVI DMPM)

USB

3.0; 1 port do kontroli monitora, 3 porty jako hub USB

Zasilacz

AC 100-240 V, 50/60 Hz

Maksymalny pobór mocy

92 W

Typowy pobór mocy

26 W

Pobór mocy w trybie oszczędzania energii

poniżej 0,7 W

Wejścia sygnałowe

DVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP, Deep Color)

Regulacja wysokości

155 mm

Pochylenie

35° góra, 5° dół

Obrót

344°

Piwot

90°

Wymiary

554,4 x 396 - 551 x 245 mm

Wymiary bez stopki

554,4 x 362 x 64 mm

Waga

7,8 kg

Waga bez stopki

5 kg

 

 

W zestawie:

 

 - kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort),

 - kabel USB,

 - kabel zasilający,

 - podstawka,

 - uchwyt na kable,

 - śruba montażowa,

 - przewodnik instalacji,

 - płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator i   podręcznik w formacie PDF),

 - skrócona instrukcja,

 - karta gwarancyjna.

 ZEISS CASHBACK 2019/2020


 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000