0

Do grafiki

EIZO monitor ColorEdge CG2420 czarny - RATY 0%

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 4 699,00 PLN 3 820,33 PLN netto
Producent: Eizo
EAN: 4995047048084
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Rodzaj produktu: Monitor komputerowy
Gwarancja: 5 lat
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - Darmowa Pobranie - Darmowa
Opis produktu


  

Stworzony specjalnie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, designie a także postprodukcji. Oferuje wbudowany czujnik do automatycznej kalibracji, doskonałą reprodukcję kolorów zgodną ze standardami oraz wyjątkowo wysoki kontrast zapewniający odtwarzanie prawdziwej czerni.

 

 

Główne cechy:

  • Podświetlenie LED bez rtęci (szeroki gamut).
  • Wbudowany czujnik automatycznej kalibracji.
  • Układ wyrównujący podświetlenie matrycy.
  • Szybka stabilizacja jasności i koloru.
  • Funkcja emulacji inny urządzeń.
  • Konwersja I/P po złączy HDMI.
  • Ramki cieńsze o 39%.
  • Zero martwych pikseli przez sześć miesięcy od daty zakupu.
  • 5 lat gwarancji w systemie door-to-door.

 

Wbudowany czujnik automatycznej kalibracji

 

Czujnik automatycznej kalibracji znajduje się w górnej części obudowy monitora; wysuwa się tylko podczas przeprowadzania kalibracji. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych urządzeń i bez problemu działa także w trybie portretowym.

 

 

ColorNavigator 6 - zarządzanie kolorem

 

Dołączone do monitora oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia iż kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Wbudowany czujnik korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut. Najnowsza wersja oprogramowania ColorNavigator jest dostępna na stronie www.eizo.com.

 

 

ColorNavigator NX - oprogramowanie do kontroli jakości

 

Model CG2420 jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, emulacją, wbudowanymi czujnikami oraz ustawieniami trybu pracy. Dzięki ColorNavigator NX dane kalibracji są zapisywane w monitorze zamiast w systemie operacyjnym komputera, w związku z czym nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla każdego podłączonego komputera. ColorNavigator NX najlepiej współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator Network.

 

 

ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości

 

Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające precyzyjną, scentralizowaną kontrolę parametrów wszystkich monitorów z serii ColorEdge, na których zainstalowano oprogramowanie ColorNavigator NX. Dzięki niemu administratorzy sieci mogą m.in ustawić tryb pracy, zaplanować automatyczną kalibrację i zarejestrować lub zmienić ustawienia zarządzania monitorami bez względu na to, czy monitory są na miejscu, czy w innej lokalizacji. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

 

 

Funkcja emulacji – zobacz jak inne urządzenia reprodukują kolory

 

Oprogramowanie ColorNavigator 6 pozwala ocenić, jak będą wyglądały kolory wyświetlane na różnych urządzeniach takich jak tablety, smartfony, laptopy i monitory LCD lub CRT. Spektrofotometr ColorNavigator 6 sczytuje kolory emulowanego urządzenia z próbek wyświetlanych w przeglądarce internetowej i tworzy profil ICC. Grafik lub fotograf może następnie użyć tego profilu na monitorze ColorEdge CG, aby zobaczyć, jak będą wyglądały stworzone przez niego materiały na urządzeniu klienta końcowego.

 

 

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

 

ColorEdge CS2420 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

 

 

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

 

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali
0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

 

 

Błyskawiczna stabilizacja koloru

 

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG2420 pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz monitor w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

 

 

Równomierna jasność i kolory dzięki technologii DUE

 

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG2420 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

 

 

Prawdziwa czerń z kontrastem 1:1500

 

Zgodnie ze standardem DCI, monitor oferuje wysoki kontrast 1:1500. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia na typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

 

 

Bogactwo złączy sygnałowych

 

Monitor wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-I, które umożliwiają połączenie z różnymi rodzajami kart graficznych. Wejście HDMI pozwala też na bezpośrednie podłączenie cyfrowego aparatu. Ponadto dostępne są 2 porty USB (upstream), pozwalające na jednoczesne podłączenie 2 komputerów, dzięki czemu nie ma potrzeby przepinania kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

 

 

Funkcjonalny design

 

ColorEdge CG2420 ma dyskretne ramki o 39% cieńsze niż poprzedni model CG, które nie rozpraszają użytkownika i pomagają skupić wzrok na ekranie.

 

Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu monitora znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

 

Z tyłu monitora znajduje się wygodna rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce.

Monitor wyposażono w trzy łatwo dostępne porty USB 3.0, w tym jeden port do ładowania urządzeń takich jak smartfon.

 

 

Konwersja I/P

 

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.

 

 

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT

 

W modelu CG2420 wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 6 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

 

 

Podświetlenie LED – obraz bez migotania

 

Podświetlenie LED zmniejsza zużycie energii podczas wykonywania standardowych operacji do zaledwie 26 W. Podczas korzystania z monitora przy niskim poziomie jasności ColorEdge CS2420 stosuje technologię modulacji jasności, aby zapewnić wyświetlanie obrazu bez migotania i dzięki temu ograniczyć zmęczenie oczu.

 

 

Elastyczna stopka

 

Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

 

 

Specjalny kaptur

 

Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur monitora CG2420 różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

 

 

5-letnia gwarancja

 

Model CG2420 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

 

EIZO monitor ColorEdge CG2420 - specyfikacja techniczna:

Matryca

IPS wraz z powłoką antyodblaskową

Przekątna

24,1" / 61 cm (611 mm)

Naturalna rozdzielczość

1920 x 1200 (16:10)

Rozmiar piksela

0,270 x 0,270 mm

Rozmiar wyświetlanego obrazu

518,4 x 324 mm

Liczba odcieni szarości

DisplayPort, HDMI: 1024 odcieni (z palety 65281 odcieni); DVI: 256 odcieni (z palety 65281 odcieni)

Liczba kolorów

DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów; DVI: 16,77 milionów z palety 278 bilionów

Kąty widzenia (pionowo/poziomo)

178°, 178°

Jasność

400 cd/m²

Rekomendowana jasność do kalibracji

120 cd/m² lub mniej

USB

3.0; 1 port do kontroli monitora, 3 porty jako hub USB

Czas reakcji (typowy)

10 ms (Gray-to-gray)

Odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB

99%, DCI-P3: 98%

Wejścia sygnałowe

DVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP, Deep Color)

Kontrast

1500:01:00

Zasilacz

AC 100-240 V, 50/60 Hz

Maksymalny pobór mocy

79 W

Typowy pobór mocy

20 W

Pobór mocy w trybie oszczędzania energii

poniżej 0,7 W

Zarządzanie energią

Power Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a i DVI DMPM)

Stablizacja jasności

Tak

Predefiniowane tryby pracy

Color Mode (Custom, Adobe RGB, sRGB, Calibration)

Digital Uniformity Equalizer

Tak

Języki na wyświetlaczu OSD

angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, japoński, szwedzki, chiński uproszczony, chiński tradycyjny

Regulacja wysokości

155 mm

Pochylenie

35° góra, 5° dół

Obrót

344°

Piwot

90°

Inne funkcje

Regulacja koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, niezależna regulacja 6 kolorów, reset).

Wymiary bez stopki

554,4 x 362 x 64 mm

Wymiary

554,4 x 396 - 551 x 245 mm

Waga bez stopki

5 kg

Waga

7,8 kg

 

 

W zestawie:

 

 - kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort),

 - kabel USB,

 - kabel zasilający,

 - przewodnik instalacji,

 - płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator oraz podręcznik w formacie PDF),

 - certyfikat dopasowania ustawień,

 - zestaw ScreenCleaner,

 - podstawka,

 - uchwyt na kable,

 - kaptur do monitora,

 - śruba montażowa,

 - skrócona instrukcja,

 - karta gwarancyjna.ZEISS CASHBACK 2019/2020


 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000