0

Kalibratory

Datacolor Spyder5ELITE kalibrator

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 069,00 PLN 869,11 PLN netto
Producent: DATACOLOR AG Europe
Status: Towar dostępny - wysyłka standardowa 24-48 h
Gwarancja: 24 miesiące
Wysyłka kurierem:
(pełne ubezpieczenie)
Przedpłata - 21,00 PLN
Pobranie - 24,00 PLN
Opis produktu

Datacolor Spyder5ELITE – kalibrator monitorów, projektorów i TV (konieczny cross-grade) do zaawansowanych zastosowań. Oprogramowanie  za pomocą podpowiedzi przeprowadza użytkownika w automatyczny sposób przez cały proces kalibracji. Istnieje możliwość kalibracji wszystkich typów monitorów: CCFL, LED (szeroko i wąsko gamutowych), OLED, Retina Display w komputerach stacjonarnych i przenośnych.

 

Kalibrator z siedmioma czujnikami pozwala na znaczące zwiększenie dokładności pomiarów w stosunku do swojego poprzednika. Posiada czujnik mierzący poziom oświetlenia stanowiska pracy, mający wpływ na postrzeganie kolorów przez użytkownika (zakres zaawansowany).

 

Proces kalibracji trwa około 5 minut, proces rekalibracji trwa poniżej 3 minut. Po kalibracji istnieje możliwość porównania obrazów sprzed i po kalibracji.

 

 

Główne cechy kalibratora:

 • Możliwość skalibrowania monitora do następujących parametrów:
  - Gamma: dowolna
  - Temperatura barwowa bieli: dowolna
  - Uzyskany profil: ICC 2, ICC 4,
 • Predefiniowane: NTSC, PAL/SECAM, ITU-R Rec. BT. 709, ITU-R Rec. BT. 2020, Cineon, L-Star
 • Wymagania minimalne: monitor o rozdzielczości minimum 1280 x 768, karta graficzna 24-bit, 1GB RAM, 500MB dostępnej przestrzeni dyskowej,
 • Podczas instalacji wymagane jest połączenie internetowe w celu pobrania oprogramowania,
 • Kalibrator jest podłączany do komputera poprzez interfejs USB,
 • Wspierane systemy operacyjne: Win 7 32/64, Win 8, 8.1 32/64, Mac OS X 10.7, 10.8, 10.9, 10.10

 

 

 

 

 

 

Prawdziwe kolory na ekranie i na wydruku. Uwolnij się od problemu niezgodności wydruku z obrazem na ekranie. Spyder5ELITE określa najważniejsze parametry monitora oraz jego optymalną jasność, dzięki czemu można zobaczyć drobne szczegóły cieni i świateł na zdjęciach, zapewniając pełne dopasowanie edytowanych zdjęć do wybranej drukarki.

 

Zintegrowany czujnik światła Spyder5ELITE mierzy warunki oświetlenia pomieszczenia i alarmuje użytkownika, jeśli nastąpiła zmiana między pięcioma zdefiniowanymi poziomami oświetlenia. Można wówczas zmodyfikować ustawienia kalibracji lub dostosować oświetlenie w pomieszczeniu, aby zapewnić optymalną dokładność kolorów.

 

Spyder5ELITE jest niezwykle łatwy w użyciu, prosty kreator krok po kroku pomaga przeprowadzić kalibrację w ciągu 5 minut na wszystkich monitorach stacjonarnych i komputerach przenośnych. Następnie co jeden miesiąc możesz wykonać w ciągu 3 minut szybką kalibrację kontrolną aby zachować spójność kolorów monitora.

 

Zobacz niuanse, które mają największe znaczenie dzięki możliwości tworzenia i porównania obrazu w technologii "Przed i po". Naocznie przekonasz się, że Twoje monitory prawidłowo skalibrowane gwarantują precyzyjne i wierne odwzorowanie kolorów.

 

SpyderMatch i SpyderTune to dwie zaawansowane funkcje, które pozwalają na jednakowe dostrojenie wszystkich monitorów studyjnych poprzez dopasowanie jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Daje to gwarancję jednakowego wyświetlania obrazów na wszystkich monitorach.

 

 

 

 

Spyder5ELITE to urządzenie  najnowszej generacji. Miniaturowy, przenośny i bardzo starannie zabezpieczony kalorymetr dzięki nowemu, opatentowanemu detektorowi optycznemu Spyder z siedmioma czujnikami  cechuje się poprawioną o 55% zdolnością do pracy przy niskiej luminacji, co pozwala na dokładniejsze oddanie szczegółów w cieniach i płynne przejścia tonalne.

 

To bardzo ważne, abyś znał wszystkie parametry przyjęte w kalibracji danego monitora. Dzięki Display Analysis możesz poznać i porównać między innymi: kolor, jasność, kontrast, gama, punkt bieli.

 

 

 

 

 

 

W zestawie:

 

- kalibrator Spyder5,

- kabel USB,

- karta powitalna z linkiem do oprogramowania i warunkami gwarancyjnymi,

- numer seryjny,

- opakowanie wielokrotnego użytku.

 

 

Licencja pozwala na instalację oprogramowania na jednym stanowisku, oraz kalibrację wielu monitorów podpiętych do tego komputera. Gwarancja 2 lata.

 

 

Porównanie wersji kalibratorów Spyder5:

 

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem

35-232 Rzeszów
ul. Borowa 10A
tel. (17) 779 87 68
tel. kom. 790 526 352
Skype:  accord-foto
GG: 543585
mail: biuro@accord-foto.pl

Pracujemy:
pon.- pt.: 10-17
sob.(dyżur 1 handlowiec): 10-13

Konto bankowe Credit Agricole:
86 1940 1076 3036 3249 0000 0000